Estadio Villa Alegre – do 2010

Pojemność5 000
Kraj Paragwaj
MiastoEncarnación
Kluby-
Rok zamknięcia2010

Reklama

Estadio Villa Alegre – opis stadionu historycznego

Dawny Estadio Villa Alegre istniał od lat 60. XX wieku. Obiekt posiadał dwie nieduże trybuny, jedną wzdłuż boiska, od strony zachodniej i drugą, za bramką, od strony południowej. Pojemność stadionu wynosiła 5000 widzów. Obiekt położony był blisko brzegów rzeki Parany oraz centrum Encarnación.

Na co dzień stadion służył lokalnym rozgrywkom Liga Encarnacena. W 1997 rozegrano na nim również część spotkań (wszystkie mecze grupy A) piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej do lat 17.

W związku z budową zapory Yaciretá, część nadbrzeżnych obszarów miasta zostało przeznaczonych pod zalanie. Chociaż stadion nie znajdował się bezpośrednio na terenie mającym znaleźć się pod wodą, to jednak podjęto decyzję o jego likwidacji. Ostatni mecz odbył się na nim 24 października 2008, a rozbiórkę przeprowadzono w 2010.

W ramach zastąpienia starego stadionu, w 2016 w dzielnicy Chaipé rozpoczęła się budowa zupełnie nowego, znacznie większego stadionu, nazwanego również Estadio Villa Alegre. Jego inauguracja miała miejsce 4 listopada 2022, a na otwarcie rozegrano na nim finał Copa Paraguaya.

Reklama

Zdjęcia

2007

Powiązane aktualności

2022