Stadion Roku 2017: Zapraszamy do głosowania!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2017: Zapraszamy do głosowania! 27 stadionów, w tym dwa z Polski. A wszystkie walczą o Wasze głosy w ósmej edycji plebiscytu Stadion Roku. Do 4 marca włącznie możecie wybierać najlepszy stadion piłkarski otwarty w 2017 roku!

Reklama

Z przyjemnością informujemy, że system liczący głosy jest gotowy! Dlatego już teraz zapraszamy do wejścia na platformę do głosowania i udział w plebiscycie Stadion Roku 2017. Każdy internauta może uczestniczyć w wyborze najciekawszego, najlepszego, najpiękniejszego stadionu otwartego w ostatnich 12 miesiącach. To Wy ustalacie, czym będziecie się kierować przy wyborze. Głosowanie będzie możliwe do północy z 4 na 5 marca.

My oczekujemy tylko jednego: byście poza tym jednym najbardziej ulubionym stadionem docenili również cztery inne poprzez wybór nie jednego obiektu a całej pierwszej piątki. Najlepszy Waszym zdaniem stadion otrzymuje 5 gwiazdek, kolejny 4 i tak aż do rozdania ostatniej gwiazdki. Jej przyznanie umożliwi kliknięcie na przycisk „Głosuj” i zliczenie głosu.

Barwna lista nominacji

Podczas prawie dwóch tygodni procesu nominacji otrzymaliśmy bardzo wysoką liczbę ponad 40 stadionów. Nie wszystkie jednak spełniają wymogi konkursowe, dlatego ostatecznie lista liczy 27 pozycji.

Część zgłoszonych aren poczeka na kolejną edycję (w tym obiekty w Aue, Balikpapan, Hangzhou, Izmicie czy Perth), a inne nie zostały zakwalifikowane z uwagi na niedostateczny zakres prac (np. Khalifa Stadium w Dausze), niewystarczającą pojemność (Stadion Haladas) czy brak możliwości wykorzystania w meczach piłkarskich (Stadion Olimpijski we Wrocławiu). Zgłosiliście również stadiony, które spełniały wymogi, ale nie były możliwe do zakwalifikowania z uwagi na brak zdjęć i informacji na ich temat.

Mimo to lista jest arcyciekawa. Po raz pierwszy znalazły się na niej stadiony z Argentyny, Ekwadoru, Gabonu, Iranu, Malawi czy Turkmenistanu. Zdecydowanie najwięcej nowoczesnych stadionów, już drugi rok z rzędu, powstało w Turcji. Mamy też dwie silne nominacje z Polski: Stadion Śląski i Stadion Widzewa.

Publiczność zaczyna, Jury dołączy

Od dziś można głosować w Głosowaniu Publicznym, ale już po raz piąty swojego zwycięzcę wyłonią architekci. Do udziału zaprosiliśmy Jury złożone z ekspertów – architektów doświadczonych w pracy nad stadionami piłkarskimi. Jurorzy rozpoczną pracę 1 lutego, a jej efektem będzie drugi, równorzędny tytuł Stadionu Roku 2017. Pełna lista nazwisk pojawi się na stronie wkrótce, a już dziś możemy zdradzić, że po raz pierwszy wśród Jurorów znajdzie się kobieta. Najwyższy czas, w końcu panie też projektują stadiony!

Stadium of the Year 2017

Reklama