Stadion Roku 2017: Oto 10 finalistów Nagrody Jury

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2017: Oto 10 finalistów Nagrody Jury Przebrnęli przez 27 pozycji i wydali swoje opinie. Piątka Sędziów zdecydowała, że wśród finalistów Nagrody Jury znajdzie się jeden z polskich stadionów, za to żaden z Ameryki Łacińskiej.

Reklama

Wszystkie 27 stadionów zgłoszonych do tegorocznego konkursu Stadion Roku przeszło wstępną analizę naszego Jury, złożonego z piątki architektów wyspecjalizowanych w architekturze stadionów. Na podstawie uśrednionej oceny każdego z nich wyłoniliśmy listę 10 aren sportowych. Oto one, w kolejności alfabetycznej:

Stadium of the Year 2017

Aktualnie wszystkie przechodzą szczegółową ocenę w trzech kategoriach. Poniżej wyjaśniamy, jak są oceniane.

Wartość architektoniczna: Uwzględnia atrakcyjność powstałej architektury, jej czytelność, jasność i spójność. W tej kategorii mieści się również umiejscowienie w lokalnym kontekście – tak przestrzenne, jak tożsamościowe. Maksymalna nota za architekturę to 40% oceny końcowej.

Funkcjonalność: Czy stadion służy swoim celom należycie? Od odległości widzów od boiska, przez ochronę przed warunkami atmosferycznymi czy komunikację, po akustykę czy wykorzystanie technologii. Maksymalna nota za funkcjonalność to 40% oceny końcowej.

Innowacja: Czy ten stadion wnosi coś do architektury sportowej i może stać się inspiracją? Ta kategoria uwzględnia tak rozwiązania technologiczne, konstrukcyjne, jak zastosowane materiały czy podejście do konkretnych wyzwań pojawiających się przy projektowaniu stadionu. Maksymalna nota za innowacyjność stanowi 20% oceny końcowej.

Werdykt 7 marca!

Jeśli nie będzie konieczna dogrywka pomiędzy dwoma stadionami, laureata Nagrody Jury poznamy 7 marca. Ogłoszenie odbędzie się drogą internetową, a dokładną godzinę publikacji przedstawimy wkrótce.

Przypominamy jednocześnie, że na wszystkie 27 stadionów można wciąż głosować w wyborze Nagrody Publicznej. Platforma do głosowania pozostanie otwarta do północy z 4 na 5 marca! Ogłoszenie zwycięzcy w tej kategorii również przewidujemy na 7 marca.

Reklama