Stadion Roku 2014: Zaczynamy głosowanie!

źródło: własne; autor: michał

Stadion Roku 2014: Zaczynamy głosowanie! Przez najbliższy miesiąc będziemy liczyć Wasze głosy w konkursie na Stadion Roku 2014. Wybór jest rekordowo bogaty, dlatego warto się przyjrzeć wszystkim nominowanym arenom.

Reklama

Rusza głosowanie publiczne

Rekordowa liczba 32 stadionów z 20 krajów na całym świecie od dziś przez miesiąc będzie poddana Waszej ocenie. W konkursie na Stadion Roku 2014 każdy Internauta może zagłosować raz, wybierając pięć najlepszych stadionów z listy. Szczegóły oraz pełną listę nominacji znajdziecie w platformie głosowania.

Polecamy przed dokonaniem decyzji odwiedzenie prezentacji każdego z obiektów dla lepszego poznania kandydatów. Czasu do namysłu jest pod dostatkiem – głosy można oddawać do północy 17 lutego. W minionym roku głosy oddało ponad 25 tysięcy osób z całego świata, dzięki czemu konkurs Stadion Roku pod względem skali nie ma sobie równych. Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w najnowszej edycji.

Stadion Roku 2014

Głosowanie Jury

To już piąty rok konkursu, dlatego postanowiliśmy go nieco rozbudować. Swój Stadion Roku 2014 poza naszymi Czytelnikami wybiorą również jurorzy. Do udziału w jury zaprosiliśmy kilku architektów z całego świata, którzy mają doświadczenie w tworzeniu stadionów. Dokładny skład na razie zachowujemy w tajemnicy, ale już w nadchodzącym tygodniu zaprezentujemy Wam szczegóły.

W głosowaniu publicznym sami decydujecie, co najbardziej Wam się podoba w danym stadionie. Ale wybór jury będzie opierał się na konkretnych kryteriach: estetyka, relacja z otoczeniem, innowacyjność i wartość obiektu.

W tym roku rozdamy więc nie jeden, ale dwa tytuły Stadionu Roku. Czy wybór specjalistów i Czytelników będzie się różnił? Odpowiedź poznamy już 19 lutego. Wówczas podamy do wiadomości wyniki tegorocznego plebiscytu.

Reklama