Epidemia COVID-19: Niższe ligi Anglii tylko na kilku-kilkunastu stadionach?

źródło: własne [MK]; autor: michał

Epidemia COVID-19: Niższe ligi Anglii tylko na kilku-kilkunastu stadionach? Władze EFL rozesłały do klubów pisma w sprawie przygotowania stadionów na rozgrywanie wielu meczów. Plan zakłada, że trzy ligi poniżej Premier League rozgrywałyby spotkania na tylko kilku obiektach, specjalnie do tego wyznaczonych.

Reklama

Jak podaje dziś „Manchester Evening News”, władze ligi piłkarskiej w Anglii (EFL, kontrolująca szczeble 2-4) rozesłały do 72 klubów członkowskich pisma w sprawie możliwości dokończenia sezonu na ich stadionach.

Idea przypomina nieco plan kończenia rozgrywek Premier League na Wembley i najpewniej spotka się podobnym przyjęciem, tj. bez jednoznacznego poparcia większości. Z racji większej liczby klubów w grę wchodzi stworzenie kilku regionalnych centrów meczowych, w tym na północnym zachodzie, północnym wschodzie, Midlands, południowym zachodzie i w Londynie.

Kluby są proszone o stworzenie i przekazanie planu operacyjnego, który pokazałby, jak na ich stadionach można bezpiecznie rozgrywać mecze. Oczywiście mówimy o spotkaniach bez udziału publiczności.

Nie oznacza to, rzecz jasna, meczów na tylko pięciu stadionach, ale w pięciu regionach, z bliskimi odległościami między biorącymi udział stadionami. Do rozegrania jest aż 341 meczów i preferowane jest odbycie ich według standardowego rozkładu, ale propozycja stworzenia centrów miałaby zapezpieczyć EFL na wypadek, gdyby to nie było wystarczająco bezpieczne.

EFL fixtures

Reklama