Anglia: Kibice przyjezdni muszą być bliżej boiska

źródło: FSF.org.uk; autor: michał

Anglia: Kibice przyjezdni muszą być bliżej boiska Od nowego sezonu wszystkie kluby Premier League muszą zaoferować kibicom przyjezdnym co najmniej jeden sektor tuż za liniami boiska. Koniec z lokowaniem gości wysoko, pod dachem.

Reklama

Na ten krok fani zrzeszeni w Football Supporters Federation czekali od kilku sezonów. Władze Premier League przychyliły się do prośby o zmianę w przepisach dotyczących sektorów gości.

Od sezonu 2017/18 wszystkie kluby najdroższej ligi świata muszą oferować zorganizowanym grupom przyjezdnych co najmniej jeden sektor przy samym boisku. Ten zapis ma pomóc w tworzeniu lepszej atmosfery i pokazać szacunek, z jakim liga traktuje kibiców przemierzających wiele kilometrów za swoimi drużynami.

Old Trafford© Andrew

Lokowanie przyjezdnych gdzieś z tyłu i wysoko z pozoru daje gospodarzom przewagę, ale w rzeczywistości to po prostu często psuje atmosferę widowiska dla wszystkich – tłumaczy szef FSF Kevin Miles, który uważa, że obecność kibiców gości podnosi temperaturę meczu i dodaje kolorytu.

Co ciekawe, już dziś jednynie Sunderland ze wszystkich aktualnych klubów nie oferuje kibicom gości miejsc od pierwszego rzędu wzwyż. Zmiana przepisów sprawi jednak, że wraz z powstawaniem nowych stadionów i pojawianiem się nowych klubów podróżujący kibice zawsze będą mieli gwarancję otrzymania dobrych miejsc.

Reklama