Stadion Sportowo-Rekreacyjny w Sandomierzu (Wisły Sandomierz)
Aktualizacja: 28.08.2009
Pojemność | 2 500 |
---|---|
Kraj | Polska |
Miasto | Sandomierz |
Kluby | SKS Wisła Sandomierz |
Kategoria | Budowa skończona |
Reklama
Stadion Wisły Sandomierz – opis stadionu w budowie
Projekt przebudowy stadionu przy ul. Koseły w Sandomierzu podzielony został na trzy etapy.
W pierwszym etapie zniszczone zostaną obecne trybuny i na ich miejsce wybudowane zostaną dwie nowe:
1) północna - zostanie przebudowana i powiększona pomieści 1500 osób, pod trybuną znajdować się będą pomieszczenia szatniowo-sanitarne, administracyjne itp. Trybuna zostanie całkowicie zadaszona. Na koronie trybuny zostanie zlokalizowana taras widokowy oraz mała kawiarenka, z której można będzie oglądać rozgrywki piłkarskie.
2) południowa - pomieści od 800 do 1000 osób, również otrzyma zadaszenie. Zostanie zmieniony kształt i przekrój trybuny. Obie trybuny zostaną wyposażone w ściankę dźwiękochłonną, aby okrzyki ze stadionu nie przeszkadzały okolicznym mieszkańcom.
Obecny budynek biurowo-szatniowy zostanie w części zmodernizowany, ocieplony i rozbudowany o nowe trzy pomieszczenia od strony południowej.
Termin zakończenie tych prac przewidziany jest na kwiecień 2008 roku.
W drugim etapie przewidziana jest m.in. modernizacja płyty stadionu. Obecna płyta o wymiarach 100,5x66m zostanie powiększona do rozmiarów 105x68m, oprócz tego murawa otrzyma system nawodnieniowy oraz nowe warstwy z murawą trawiastą. Na boisku zostanie zastosowana specjalna mieszanka traw charakteryzujących się bardzo dużą odpornością na działanie czynników mechanicznych, takich jak zagniatanie, ścieranie, zrywanie itp. Nowa bieżnia lekkoatletyczna zostanie zaprojektowana zgodnie z atestem IAAF (International Association of Atheltics Federations), znajdować się na niej będzie 6 torów o długości 400m, szerokość toru to 1,22m, w całości 7,32m. Prosta do rozgrywania sprintu na 100m zostanie zlokalizowana od strony południowej boiska. Stadion zostanie wyposażony również w urządzenia lekkoatletyczne takie jak: skocznie w dal ze wspólnym rozbiegiem, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem, rozbieg do skoku wzwyż wraz z zeskokiem.
Nowe boisko uniwersalne zostanie wyposażone w nawierzchnię z trawy syntetycznej, oraz bramki, kosze itp. Zostanie ono ogrodzone ogrodzeniem panelowym o wysokości 4m. Etap ten obejmuje też modernizację dwóch kortów tenisowych. Zostanie położona nowa, nawierzchnia akrylowa. Na kortach zamontowane zostanie oświetlenie, natomiast pomiędzy kortami a boiskiem uniwersalnym znajdowac się będzie pas siedzisk terenowych dzięki którym możliwe będzie ogladanie meczów tenisowych. Istniejący parking zmieni nawierzchnie z asfaltowej na kostkę brukową.
Etap trzeci a zarazem ostatni obejmie wyposażenie obiektu w urządzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu.
Cały obiekt otrzyma nowe ogrodzenie, będą one oddzielały poszczególne funkcje oraz ciągi komunikacyjne. Od strony ulicy Koseły zostanie zaprojektowane ogrodzenie o wys. 2,5m wraz z dodatkową bramą wejściową dla widzów chcących zająć miejsca na trybunie południowej, jednak wejście to będzie używane tylko przy organizacji dużych imprez sportowych.
Cały koszt przebudowy stadionu ma znajdować się w granicach 9 mln złotych, z czego 2,5 mln ma pochodzić z Ministerstwa Sportu.
Edycja: Stadion miał być gotowy w 2008 roku, jednak ostatecznie otwarto go 12.10.2009.
Reklama
Zdjęcia
-