EURO 2028: Wielka Brytania i Irlandia ogłosiły listę stadionów

źródło: Stadiony.net; autor: Kuba Kowalski

EURO 2028: Wielka Brytania i Irlandia ogłosiły listę stadionów Najważniejsze piłkarskie turnieje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi pojawia się dyskusja na temat przyszłych gospodarzy zarówno Mistrzostw Świata, jak i Europy. Faworytem wyścigu o organizację EURO 2028 są Wielka Brytania oraz Irlandia.

Reklama

Stadiony będące częścią kandydatury

Ostateczna lista obejmuje co najmniej jeden stadion z każdego z pięciu narodów - Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej i Republiki Irlandii - z Londynem jako jedynym miastem, które dysponuje więcej niż jednym potencjalnym obiektem. W zestawieniu znalazł się planowany z nowy stadion Evertonu w doku Bramley-Moore, który wciąż jest w fazie realizacji. Niespodzianką może się wydawać brak na liście legendarnego Old Trafford.

Tottenham Hotspur Stadium© Hufton+Crow

Poniżej przedstawiamy listę miast i stadionów, w kolejności od największej pojemności do najmniejszej:

Historyczne przedsięwzięcie na wyspach, Turcja nie składa broni

Nasze pionierskie pięciostronne partnerstwo przyniesie rekordowe i niezapomniane Euro. Będziemy niestrudzenie współpracować, aby być najlepszymi partnerami dla UEFA i realizować każdy z naszych wspólnych priorytetów - powiedziała Debbie Hewitt, przewodnicząca FA oraz oferty Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Turcja jest jedynym rywalem kandydatury Wielkiej Brytanii i Irlandii do goszczenia mistrzostw Europy w 2028 roku - poinformowała UEFA po otrzymaniu ostatecznych ofert od zainteresowanych krajów. Ta oferta jest szóstą z rzędu propozycją tego kraju, po nieudanych pięciu poprzednich okazjach (2008, 2012, 2016, 2020 i 2024). 12 kwietnia Turecka Federacja Piłkarska również ujawniła listę 10 stadionów dla obu ofert 2028 i 2032.

Sprawdźcie materiał z naszego kanału na YouTube, gdzie prezentujemy połączoną kandydaturę Wielkiej Brytanii i Irlandii

Reklama