Epidemia COVID-19: Euro i finały przełożone

źródło: własne [MK]; autor: michał

Epidemia COVID-19: Euro i finały przełożone Euro 2020 nie będzie, za to 2021 – owszem. To część najnowszych informacji płynących z UEFA. Przesunie się też finał Ligi Europy w Gdańsku i finał Ligi Mistrzów – oba o miesiąc.

Reklama

Podczas specjalnej wideokonferencji z wszystkimi 55 federacjami członkowskimi UEFA przedstawiła kluczowe decyzje dotyczące najbliższej przyszłości europejskich rozgrywek. Najważniejsza decyzja dotyczy Euro 2020, które odbędzie się w zbliżonych terminach (11 czerwca – 11 lipca) w roku 2021.

Dzięki temu krajowe federacje piłkarskie mają zyskać kilka tygodni na dokończenie przerwanych sezonów. Oczywiście o terminach wznowienia lig i pucharów w poszczególnych krajach nie można na razie mówić. Jeśli nie uda się „dograć” sezonów do końca czerwca (to termin silnie preferowany, ponieważ wtedy kończą się kontrakty), to może dojść do meczów nawet w lipcu.

Z kolei zaplanowane na 2021 rozgrywki finałowe Ligi Narodów, Euro U21 i Euro Kobiet będą musiały zostać przesunięte na inne terminy. Podobnie przesuwają się – na razie jeszcze bez ostatecznego terminu – mecze barażowe do Euro oraz kwalifikacje Mistrzostw Świata 2022.

Zmiany czekają też Stadion Energa w Gdańsku. Zależnie od rozwoju wypadków finały klubowych rozgrywek w Europie przesuną się, na razie o miesiąc. W przypadku finału Ligi Europy na Pomorzu oznacza to pojedynek finałowy 24 czerwca zamiast 27 maja. Finał LM z kolei ma się odbyć 27 czerwca.

Euro 2020

Reklama