Stadion Roku 2015: Jury zaczyna oceniać według nowych zasad

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2015: Jury zaczyna oceniać według nowych zasad Poznajcie naszych pięciu niesamowitych Jurorów i nowe reguły, według których będą oceniali stadiony podczas tegorocznej edycji Stadionu Roku.

Reklama

Głosowanie publiczne na Stadion Roku 2015 rozpoczęło się w poniedziałek o północy, a wczoraj ruszył proces głosowania Jury. W tym roku jurorzy będą podejmować decyzję inaczej niż w poprzedniej edycji.

Konkurs na Stadion Roku 2015

Głosowanie podzieliliśmy na dwie fazy. W pierwszej Sędziowie wybierają 10 finalistów spośród 22 zgłoszonych nominacji. Listę zakwalifikowanych stadionów chcemy Wam pokazać 1 lutego, zależnie od zakończenia dialogu z Jury. Później, na podstawie znacznie bardziej szczegółowych materiałów, Jurorzy będą oceniać finałowe areny w trzech kategoriach: estetyka, relacja z otoczeniem oraz innowacyjność.

Być może pamiętacie, że w minionym roku mieliśmy jeszcze jedną kategorię: wartość. Postanowiliśmy z niej zrezygnować po konsultacjach z zeszłorocznym Jury, ponieważ w pierwszych miesiącach funkcjonowania obiektu ostateczny koszt jego budowy nie zawsze jest ustalony.

Ostateczna ocena Jury dla całej finałowej dziesiątki, podobnie do wyników Głosowania Publicznego, będzie opublikowana 22 lutego.

Niesamowity skład Jury!

W minionym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy Głosowanie Jury i od razu udało nam się zaangażować świetnych architektów. Ale wyniki tegorocznych zaproszeń naprawdę przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dokładne informacje o każdym z Sędziów znajdziecie w sekcji poświęconej Jury, ale pozwólcie, że wymienimy część ich dorobku.

Dipesh Patel projektował Al Rayyan Stadium, Etihad Stadium czy Hazza bin Zayed Stadium. José Ribas uczestniczył w powstawaniu nowego projektu dla Realu Madryt czy w konkursie na reprezentacyjny stadion w Dubaju. Chris Dite aktualnie pracuje w Katarze nad stadionami Mundialu, a wcześniej realizował niesamowity stadion narodowy Singapuru. Andrew Edge zdobywał szlify i przy Igrzyskach Olimpijskich 2012, i przy powstających właśnie arenach w Katarze. Z kolei znany baskijski architekt César Azcárate jest „ojcem” pięknego San Mamés!

Cesar Azkarate

Chris Date

Andrew Edge

Dipesh Patel

Jose Ribas

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama