Euro 2032: Poznajcie kandydaturę Włoch

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Euro 2032: Poznajcie kandydaturę Włoch Włoska Federacja Piłki Nożnej przedstawiła listę dziesięciu stadionów, na których rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w 2032 roku. Oczywiście pod warunkiem, że UEFA przyzna Italii prawa do organizacji swojego flagowego turnieju. Przed Wami kandydatura Włoch na goszczenie Euro 2032.

Reklama

Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) 12 kwietnia wystosowała komunikat, w którym przedstawiła dziesięć miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w 2032 roku. Jedynym kontrkandydatem Italii do organizacji turnieju jest Turcja, jednocześnie starająca o goszczenie najlepszych piłkarzy Starego Kontynentu w roku 2028. Faworytem do zorganizowania Euro za pięć lat jest połączona oferta federacji brytyjskich i Irlandii.

Stadio Diego Armando Maradona© Instagram: @dronaut.video

FIGC na razie wskazała jedynie miasta, gdzie odbędzie się czempionat bez wymieniania konkretnych stadionów, ale możemy pokusić się o pewne typy w tym aspekcie. Z wyścigu o czempionat ostatecznie wypadło Palermo i tamtejszy Stadio Renzo Barbera. Tak przedstawia się lista aren, na których być może w 2032 roku zagrają najlepsze reprezentacje europejskie:

Z powyższych lokalizacji jedynie w przypadku Mediolanu jeszcze nie wiadomo, gdzie konkretnie odbędą się mecze. Oba kluby z tego miasta Milan i Inter szukają możliwości wyprowadzki z San Siro i do tej pory nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje w tej sprawie. Nie jest pewne, czy będą budować nowy stadion wspólnie, czy zdecydują się grać na różnych obiektach. Stadio Giuseppe Meazza może też nie doczekać do turnieju, bo są plany jego wyburzenia

Stadion w Cagliari na razie jest w fazie planowania i w razie przyznania Włochom praw do organizacji Euro jego pojemność będzie musiała zostać zwiększona do 30 000 widzów, co przewiduje projekt. Oczywiście większość z wymienionych stadionów będzie musiała przejść gruntowną modernizację, aby spełnić restrykcyjne wymagania UEFA. Zwycięskie oferty na organizację Euro 2028 i 2032 poznamy już w październiku tego roku.

Allianz Stadium© Marco Villa

Reklama