Stadion Roku 2015: Oto kandydaci w tegorocznej edycji!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2015: Oto kandydaci w tegorocznej edycji! W sumie wybraliście 22 nowe stadiony z 15 krajów do udziału w tegorocznym konkursie na Stadion Roku 2015. Jest jeden polski rodzynek – Stadion Miejski Tychy.

Reklama

Wczoraj o północy zakończyliśmy przyjmowanie nominacji w konkursie na Stadion Roku 2015. Sprawdziliśmy wszystkie zgłoszone przez Was stadiony i część nie spełniała kryteriów. Niektóre w sposób oczywisty (np. Stadion Bruk-Bet), a niektóre minimalnie (np. inauguracja w Lyonie o tydzień za późno).

Stwierdziliśmy również, że pozwolimy władzom miejskim w tureckiej Bursie dokończyć nowy stadion zanim poddamy go Waszej ocenie. Aktualnie, choć spełnia kryteria, mógłby zostać oceniony niżej niż po zakończeniu prac. Wszystkie nominowane stadiony znajdziecie poniżej, przez „sito” przeszły łącznie 22 areny piłkarskie.

Głosowanie publiczne w poniedziałek!

Podobnie do poprzedniego roku, równolegle będą się odbywały dwa głosowania. Pierwsze to głosowanie publiczne, czyli umożliwimy każdemu na świecie oddanie jednego głosu (i będziemy konsekwentnie usuwać próby obejścia systemu). To głosowanie rusza w poniedziałek o północy i potrwa aż do 19 lutego włącznie, więc czasu na podjęcie decyzji jest bardzo dużo.

Tak samo jak we wszystkich dotychczasowych głosowaniach, otrzymacie prawo przyznania punktów pięciu różnym stadionom, dając im 5, 4, 3, 2 i 1 punkt. Dopiero po wyborze pięciu stadionów i kliknięciu „Głosuj” Wasz głos zostanie zaliczony.

Nowe Jury, nowe głosowanie

Jeszcze nie zdradzamy nazwisk, ale w tym roku nasze zaproszenie przyjęli niesamowici, utytułowani architekci, na których koncie są prawdziwe stadionowe perełki. To właśnie oni ocenią wszystkie 22 nominowane stadiony, ale tym razem nieco inaczej niż przed rokiem. Najpierw wybiorą 10 finalistów, by później każdy z tych obiektów poznać lepiej i ocenić pod różnymi względami: estetyki, relacji z otoczeniem oraz innowacji. O szczegółach głosowania Jury poinformujemy wkrótce!

Miło nam również poinformować, że w 2015 roku partnerem konkursu Stadion Roku 2015 została marka Forum Seating, producent siedzisk stadionowych, które pojawiły się m.in. na stadionach Euro 2016 w Lyonie i Nicei, wszystkich polskich stadionach Euro 2012 czy nawet w RPA, podczas Mundialu 2010!

Stadium of the Year 2015

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama