Euro 2016: We Francji siądziemy na polskich krzesłach

źródło: informacja prasowa / własne; autor: michał

Euro 2016: We Francji siądziemy na polskich krzesłach Polacy rozegrają swój pierwszy mecz w ramach Euro 2016 na Allianz Riviera w Nicei, który Grupa Nowy Styl wyposażyła w krzesła. Polska firma dostarczyła i zamontowała siedziska także na stadion Olympique Lyon.

Reklama

To pierwsze tak duże kontrakty marki Forum Seating w Europie Zachodniej. Wcześniej polska marka zaopatrywała m.in. stadiony Mistrzostw Świata w RPA, ale na francuskim rynku Allianz Riviera i Parc OL (Stade des Lumieres) to debiut siedzisk z Podkarpacia. Podczas poprzedniego Euro, w Polsce i na Ukrainie, Forum Seating było obecne na wszystkich naszych arenach.

W grudniu 2014 roku wygraliśmy kontrakt na realizację nowo budowanego stadionu Olympique Lyon. Generalny wykonawca, Vinci Construction, zaprosił nas do złożenia oferty także na dostarczenie siedzisk na obiekt w Nicei, ponieważ szukał rzetelnej firmy po problemach z jakością poprzednich krzeseł, a ponadto po prostu spodobał mu się Abacus – opowiada Andrzej Żurawski, Sales & Project Manager Forum Seating.

Forum Seating© NOWY STYL GROUP

Co ciekawe, o naszej wygranej w Nicei wcale nie zadecydowały kwestie finansowe. Nasze krzesło było droższe od tego, które oferowała konkurencja, ale przeważyły względy estetyczne. Ważne było też to, że zobowiązaliśmy się dokonać wymiany krzeseł w ciągu dwóch miesięcy, w przerwie między sezonami rozgrywek Ligue 1. Aby zrealizować projekt w tak krótkim czasie, dostosowaliśmy rozmieszczenie krzeseł i sposób kotwienia do istniejących mocowań, stosując się do obowiązujących norm FIFA oraz UEFA – tłumaczy Żurawski.

Prace zostały zakończone zgodnie z ustaleniami na początku września tego roku. Na stadionie znalazło się 32 tys. krzeseł Abacus Bronze oraz 4 tys. krzeseł Abacus Silver z podłokietnikami oraz tapicerowanymi skajem nakładkami wypełnionymi pianką (trybuna VIP). Krzesła zostały wykonane w klubowych barwach, ze specjalnie przygotowanymi czerwonymi etykietami od spodu siedziska.

Forum Seating

Dobiegają końca także prace na stadionie Olympique Lyon. – To nowy stadion, więc dużo czasu poświęciliśmy na odpowiednią aranżację trybun. Przy współpracy z architektami i głównym wykonawcą przygotowaliśmy 15 roboczych wersji rozmieszczenia krzeseł tak, żeby zachować liniowość przy schodach i odpowiednio wyeksponować napisy, które tworzą różnokolorowe siedziska – mówi Andrzej Żurawski.

Poza tym ten stadion jest znacznie większy od tego z Nicei – zamontowaliśmy na nim 59 tysięcy krzeseł Abacus (Bronze oraz Silver). Natomiast na trybunie VIP oraz ławce rezerwowych znajdują się krzesła Oscar z dwustopniowym systemem podgrzewania. Wyposażyliśmy także salę konferencyjną w ponad 280 krzeseł Vision z pulpitami – dodaje.

Projekt krzeseł Abacus powstał we współpracy z renomowanym studiem architektonicznym Arup. Jego autorka – Rebecca Stewart – otrzymała za niego nagrodę FX Award przyznawaną międzynarodowym talentom wzornictwa. Linia krzeseł jest odporna na różnego rodzaju zniszczenia mechaniczne, co zostało potwierdzone testami wytrzymałościowymi, również tymi prowadoznymi w Polsce.

Forum Seating należy do Grupy Nowy Styl, trzeciego największego producenta mebli biurowych w Europie. Oferuje fotele do sal koncertowych i wykładowych, kin oraz teatrów, a także siedziska do obiektów sportowych, krzesła stadionowe i widownie mobilne. Produkty tej marki cechuje najwyższa jakość potwierdzona stosownymi atestami i certyfikatami oraz niepowtarzalny design.

Reklama