Reprezentacja: Polacy drugą widownią Europy!

źródło: własne | MK; autor: michał

Reprezentacja: Polacy drugą widownią Europy! Tylko dwie drużyny narodowe co mecz oglądało średnio ponad 50 tysięcy widzów. To Anglia i Polska! Zaskakująco liczne wsparcie mieli też Austriacy. Ich występy oklaskiwało ponad dwukrotnie więcej widzów niż Hiszpanów!

Reklama

W eliminacjach do Euro 2016 już tradycyjnie najliczniejszą publiczność gromadziła reprezentacja Anglii. Mając do dyspozycji Wembley Anglicy są „skazani na sukces”, choć żaden (!) mecz fazy grupowej nie zdołał zapełnić narodowego stadionu w Londynie. Najlepszy pod tym względem był mecz z Litwą (83 671 osób).

Stadion Narodowy w Warszawie© Stadiony.net

Z przewagą ponad tysiąca widzów na mecz drugą pozycję zajęła Reprezentacja Polski. Średnia widownia 50 781 kibiców należała mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie mecz przeciwko Gibraltarowi, o którego niskiej widowni pisaliśmy wcześniej.

Mimo fatalnej postawy drużyny Holendrzy wyprzedawali swoje mecze, podobnie jak Austriacy. Oczywiście w przypadku Austrii nie było to wcześniej normą, ale świetne wyniki sprawiły, że stadion na Praterze zapełniał się do ostatniego miejsca aż trzykrotnie.

Poniżej przedstawiamy grafikę z listą wszystkich reprezentacji narodowych, które średnio gromadziły powyżej 20 tys. osób. Warto zwrócić uwagę na pozycje Włoch czy Hiszpanii…

Euro 2016

Reklama