Kategorie aktualności
Mundial 2018
-
Rosja 2018: Ceny stadionów poszybują jeszcze bardziej w górę?
Ministerstwo Sportu Rosji zaproponowało, by nie prowadzić audytu wydatków na stadiony. Miałoby to przyśpieszyć prace. Jednak inne instytucje pukają się w czoło – to doprowadzi do ogromnego wzrostu kosztów, które już są monstrualne.
-
Nominacja: Kazan Arena
Pierwszą wielką imprezę ma za sobą, na drugą jeszcze czeka. Jednak już teraz nowy stadion Rubina Kazań budzi wątpliwości, ponieważ dla dobra stadionu Rubin wcale grać tam nie może.
-
Sankt Petersburg: Trybuny prawie gotowe, w tym roku dach i ogromne wydatki
Gubernator Sankt Petersburga poinformował, że w tym roku wielki 70-tysięcznik na Krestowskim Ostrowie pochłonie ok. 740 mln zł.
-
Nowy stadion: Kazan Arena
Ostatni brakujący obiekt nominowany do tytułu Stadionu Roku 2013 właśnie znalazł się w naszej bazie. Znacznie droższy niż pierwotnie planowano, nowy stadion w Kazaniu na pewno robi ogromne wrażenie!
-
Sankt Petersburg: Wkrótce wybór wysuwanej murawy
W lutym inwestor zamierza zdecydować, jaka technologia ruchomego boiska zostanie zastosowana na nowej arenie w Sankt Petersburgu. Całkowity koszt nie jest znany – relacjonuje Karpovka.net.
-
Rosja: Budowa w Niżnym Nowogrodzie do końca roku
Pierwsze prace nad nowym stadionem na Mundial 2018 mają się odbyć jeszcze w tym roku – podaje Rsport.ru. Koszt stadionu może dojść nawet do 1,3 mld zł.
-
Sankt Petersburg: Zenit zmęczony czekaniem, zbuduje własny stadion?!
Klub nie ujawnił tej informacji aż do czasu, aż ukazała się w Niemczech. Okazuje się, że Zenit zlecił zaprojektowanie tymczasowego stadionu szwajcarskiej firmie Nüssli. Klub nie ma pewności, czy i kiedy wprowadzi się na arenę Mundialu 2018.
-
Moskwa: Stadion Spartaka droższy, za to na czas
Nie miliard, a prawie półtora miliarda złotych w przeliczeniu pochłonie nowy stadion Spartaka Moskwa. O wydatkach poinformował właściciel klubu, miliarder Leonid Fedun. Jednocześnie budowa niezmiennie idzie do przodu zgodnie z planem.
-
Nowe projekty: Wołgograd i Jekaterynburg
Mają w naszej bazie numery 499 i 500. Dzięki dwóm najnowszym projektom z Rosji doszliśmy do jubileuszowej liczby. Ale warto je poznać nie tylko z tego względu. Wszystko wskazuje, że to już ostateczne formy dwóch aren Mistrzostw Świata 2018!
-
Nowy projekt: Łużniki 2018
Największy rosyjski stadion pozostanie największym, choć FIFA zgodziła się obniżyć jego pojemność znacząco względem pierwotnych planów. Z zupełnie nowymi trybunami, za to z całkowicie zachowaną formą zewnętrzną stadion zostanie otwarty w 2017 roku.
-
Sankt Petersburg: Stadion gotowy w 45%
To już prawie półmetek budowy, choć „prawie” brzmi ironicznie w przypadku inwestycji trwającej od 7 lat. Główny wykonawca zapowiada jednak konkrety na najbliższe miesiące. W 2015 roku stadion powinien być już ozdobą Sankt Petersburga – podaje rsport.ru.
-
Mundial 2018 Jekaterynburg wypadnie z listy gospodarzy?
Firma Sport Engineering ostrzega, że kolejne pół roku opóźnień spowoduje wstrzymanie projektu i usunięcie miasta z listy gospodarzy Mistrzostw Świata, być może na rzecz Krasnodaru. Przyczyną jest status zabytku, jaki ma aktualny stadion.
-
Rosja: Stadion w Sarańsku dopiero na 2017?
Zaczęli budowę jako jedni z pierwszych, ale przerwali wkrótce później. Aktualnie plac budowy jest pusty i dopiero wiosną 2014 prace ruszą znowu. Stadion Jubilejnyj ma być gotowy dopiero w 2017 roku.
-
Sankt Petersburg: Będzie kolejna przerwa w budowie
Wbrew zapowiedziom z lipca inwestor zrezygnował z usług dotychczasowego wykonawcy. To oznacza kolejne przestoje na budowie. Poza czasem potrzebnym na nowy przetarg trzeba będzie jeszcze przeprowadzić inwentaryzację, usunąć ekipy i sprzęt z budowy.
-
Mundial 2018: Rząd rusza z pozostałymi stadionami
Niektóre są w budowie, ale reszta wciąż na nią czeka. Siedem stadionów ma kosztować w sumie 10 miliardów złotych, a wszystkie pilotować będzie wykonawca podlegający ministerstwu sportu – poinformował serwis Vedomosti.ru.
-
Mundial 2018: Łużniki mogą być mniejsze i tańsze
FIFA wyraziła zgodę na zmniejszenie pojemności największego rosyjskiego stadionu. Wcześniej centrala oczekiwała liczby 89 tys. miejsc, a ta z kolei wymuszała zburzenie istniejącego stadionu. Teraz można wrócić do tańszej rekonfiguracji trybun – podaje RIA Novosti.
-
Rosja: Przyszłość stadionu w Soczi wciąż niejasna
Kalendarz na 2014 i 2015 rok to zaledwie parę imprez i wielkie wydatki na… przebudowę. Wciąż nie wiadomo, kto będzie zarządzał stadionem olimpijskim ani na nim grał. Co zrobić z gigantem bez biznesplanu?
-
Sankt Petersburg: Nie wyrzucą wykonawcy, bo opóźniłoby to prace
Choć kontrakt krytykowanego wielokrotnie głównego wykonawcy wygasa jesienią tego roku, nie zostanie rozpisany nowy przetarg. Wyprowadzka firmy Transstroi i wprowadzenie się nowej ekipy mogłyby potrwać nawet rok. Tymczasem prace mają zostać skrócone, nie wydłużone – podaje Moscow Times.
-
Nowy projekt: Centralnyj Stadion, Jekaterynburg
Która to już wizja dla tego miasta? Od 2007 już czwarta, a i tak może jeszcze ulec zmianom, bowiem koncepcja jest wciąż we wczesnej fazie. Sam pomysł nie zaskakuje, choć ma jedno ciekawe rozwiązanie – historyczne fasady trybun zostaną zachowane wewnątrz obiektu.
-
Moskwa: Los Łużników rozstrzygnie się w lipcu?
Albo kompletna rekonstrukcja wewnątrz istniejącego stadionu, albo zburzenie i budowa od podstaw. Decyzja jest zależna od stanowiska FIFA, która na razie ma zbyt wysokie wymagania – ocenia zastępca mera Moskwy.