Sapporo Atsubetsu Park Stadium

Pojemność20 861
6412 (Trybuna zachodnia)
4784 (Trybuna północna)
4823 (Trybuna wschodnia)
4842 (Trybuna południowa)
Kraj Japonia
MiastoSapporo
KlubyConsadole Sapporo
Oświetlenie 1500 lux
Inauguracja 1986
Adres Sapporo Atsubetsu ku Kami Nopporo Article 3 1-chome, 2-1, Japonia

Reklama

Atsubetsu Stadium – opis stadionu

Piłkarsko-lekkoatletyczny stadion na południowym wschodzie Sapporo powstał w 1986 roku. W pierwszych latach poza zachodnią główną trybuną oferował jedynie trawiaste nasypy, które jednak wraz z pojawieniem się silnego gospodarza (Consadole w 1994) zaczęto wymieniać na stałe trybuny siedzące.

Również w lampy oświetleniowe trzeba było zainwestować. Pod tym względem jednak do dziś (!) nie doszło do instalacji stałych masztów. Zamiast tego cztery dźwigi przy okazji meczów podnoszą wielkie lampy o natężeniu 1500 lux na odpowiednią wysokość.

Atsubetsu ma wyjątkowe znaczenie dla kibiców Consadole, ponieważ klub w pierwszych dwóch sezonach nie przegrał na tym obiekcie ani jednego meczu (nie będąc wcale potęgą ligową). Jednocześnie „Consa” odnieśli tu 21 zwycięstw. Za sprawą tej niesamowitej serii obiekt obrósł legendą i doczekał się przydomku „Święta Ziemia”.

Legenda przegrała jednak z wymogami licencyjnymi, dlatego z biegiem lat zdecydowana większość meczów przeniosła się na Sapporo Dome. Nigdy dotąd jednak Consadole nie zanotowało sezonu bez przynajmniej dwóch spotkań na Atsubetsu.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2016