Stadium of the Year 2019: Poznajcie 10 finalistów Nagrody Jury

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year 2019: Poznajcie 10 finalistów Nagrody Jury Mniej niż połowa zgłoszonych stadionów została w grze o Nagrodę Jury. Do finałowej dziesiątki Jurorzy wybrali nie tylko pewniaków z Londynu, Moskwy czy Tokio, ale też mniej znane stadiony z filipińskiego Capas czy chińskiego Wuhan!

Reklama

Głosowanie trwało nieco dłużej niż planowaliśmy, ale mamy już ścisłą dziesiątkę finalistów tegorocznej Nagrody Jury. Pierwszy wniosek: jest bardzo różnorodnie. Mamy tu nową gwiazdę Premier League z Londynu, stadion olimpijski w Tokio, stadion Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, unikalne połączenie stadionu i hali z Moskwy, ale też niemal sąsiadujące ze sobą stadiony narodowe w Bratysławie i Budapeszcie. Na deser trzy obiekty bardziej lekkoatletyczne niż piłkarskie z Chin i debiutujących w tej edycji Filipin.

Listę prezentujemy w kolejności alfabetycznej, ponieważ w głosowaniu finałowym punkty zdobyte w pierwszym głosowaniu nie będą miały znaczenia – zmienią się kryteria oceny, więc i same oceny mogą być inne. Nie ulega jednak wątpliwości, że do finału zakwalifikowały się wyjątkowo ciekawe stadiony, a na podium może być ciasno!

Zresztą, ciasno było już w pierwszym głosowaniu. Aż pięć stadionów – Air Albania Stadium, Allianz Field, MOL Aréna, Reale Arena i Stadionul Municipal – otarły się o dziesiątkę o mniej niż pół punktu. Teraz miłośnikom tych i pozostałych aren pozostaje głosowanie na nie w walce o Nagrodę Publiczną. To głosowanie pozostanie otwarte do północy z 15 na 16 marca.

Zakładając bezproblemowy przebieg obu głosowań, zwycięzców obu nagród (a może jednego zwycięzcę? Tego w historii jeszcze nie było!) ogłosimy 18 marca.

Stadium of the Year 2019 - Jury

Reklama