Stadion Roku 2010: Już 18 nominacji

źródło: własne; autor: redakcja

Najwięcej z RPA, ale już druga pod względem liczby obiektów jest Polska. Czy to właśnie któryś z naszych nowych stadionów otrzyma miano Stadionu Roku 2010? Wybór w Waszych rękach.

Reklama

I to już za kilka dni. Już tylko do piątku można zgłaszać obiekty, które Waszym zdaniem mogą otrzymać miano Stadionu Roku. Dziś kandydatów przez Was zgłoszonych jest 18, a dwóch kolejnych – z Korei i Indonezji – czeka na komplet informacji, których właśnie szukamy. Na tej liście najwięcej „reprezentantów” ma RPA. To zasługa… opóźnień, ponieważ aż 4 stadiony otwarto mniej niż pół roku przed Mundialem 2010. Wśród nich największy obiekt spośród całej osiemnastki – Soccer City w Johannesburgu.

Drugie miejsce pod względem liczebności mają Polska i USA. Z naszego kraju zgłoszone zostały stadiony Cracovii i Lecha oraz lubińska Dialog Arena. Amerykanie są pod tym względem nieco więksi – tam dominuje kandydatura ogromnego Meadowlands Stadium oraz dwóch mniejszych obiektów z Harrison i Chester.

Lista 18 pretendentów ma kilka mocnych pozycji w postaci stadionów narodowych. Wśród nich jest bardzo efektowny Aviva Stadium w Dublinie, Estádio 11 de Novembro w Luandzie (Angola) oraz niewielki, ale bardzo charakterystyczny Stadion Stożice w Lublanie (Słowenia).

Ten ostatni chwilowo cierpi z uwagi na brak odpowiednich zdjęć. Ten i inne niedobory (brak odpowiednich prezentacji w serwisie) wynagrodzimy Wam niebawem. Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania postaramy się dodać do bazy wszystkie kandydujące obiekty, byście mieli lepszy ogląd przed podjęciem decyzji.

A na decyzję będzie aż miesiąc – od początku do końca stycznia (prosimy jednak o cierpliwość, jeśli ankieta nie pojawi się od Nowego Roku – mamy wprowadzić nowy system głosowania, który trzeba przygotować). Na razie jednak przypominamy, że możecie jeszcze zgłaszać obiekty, które Waszym zdaniem mogą odegrać szansę w głosowaniu i jednocześnie spełniają regulaminowe warunki.

Reklama