Estádio Joaquim Henrique Nogueira (Arena do Jacaré)

Pojemność18 870
Kraj Brazylia
MiastoSete Lagoas
KlubyDemocrata FC
Inauguracja 28.01.2006 (Democrata FC - Atlético Mineiro, 3-0)
Renowacje 2009-2010
Koszt 16 mln BRL (2009-2010)
Rekord frekwencji 20 500 (Cruzeiro - Palmeiras, 05.12.2010)

Reklama

Estádio Joaquim Henrique Nogueira – opis stadionu

Dla niewielkiego klubu Democrata FC przeprowadzka ze stadionu o pojemności 2 tys. miejsc na nową arenę dla ponad 18 tysięcy była sporym wyzwaniem. Nie tylko logistycznie, ale i finansowo, ponieważ klub sam zbudował swój nowy stadion. Na starcie odpadł koszt gruntu, ponieważ ten został przekazany za darmo przez późniejszego patrona stadionu, Joaquima Nogueirę.

By zminimalizować koszty, nowy obiekt powstał poprzez wydrążenie wzgórza. Dzięki temu trzy największe trybuny powstały na zboczach, a jedynie niewielka główna stanęła na konstrukcji z żelbetu. Otwarcie nastąpiło po zaledwie roku, a gospodarze zdominowali utytułowane Atletico Mineiro.

Dzięki wciągnięciu na listę potencjalnych centrów treningowych Mistrzostw Świata 2014 stadion został dofinansowany przez władze miasta. Otrzymał maszty oświetleniowe, krzesełka, nowe bramy, a także dwie skromne trybuny odkryte po obu stronach istniejącej głównej. Całość prac pochłonęła ok. 16 mln reali.

W 2012 roku stadion przeznaczono do zlicytowania po tym, jak jeden z wykonawców nie mógł wyegzekwować zapłaty. Wywoławcza cena 19 mln reali nie wzbudziła jednak zainteresowania. Po obniżeniu kwoty o ponad połowę do ponownej aukcji nie doszło – została wstrzymana przez sąd.

Stadion formalnie wciąż należy do „Demokratów”, choć jest wykorzystywany przez różne kluby. Zwłaszcza w okresie przygotowań do Mistrzostw Świata kluby z Belo Horizonte grały tu w roli gospodarzy.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2014