Hiszpania: Nowy partner pomoże usprawnić przebudowę Camp Nou

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Hiszpania: Nowy partner pomoże usprawnić przebudowę Camp Nou Generalny wykonawca modernizacji domowego obiektu Dumy Katalonii, tureckie przedsiębiorstwo Limak Construction, ogłosiło zaangażowanie do przedsięwzięcia londyńskiego biura WOO architects. Firma będzie współtworzyć zespół projektowy i realizacyjny, współpracując z Limak przy przebudowie stadionu.

Reklama

Renomowane biuro architektoniczne pomoże w przebudowie

Dalsze prace modernizacyjne na Spotify Camp Nou obecnie czekają na zakończenie bieżącego sezonu LaLiga. Do tej pory udało się rozebrać fragment trybuny za południową bramką wraz z tablicą wyników. Prace polegały na demontażu tylnej części tych sektorów i centralnego fragmentu najwyższego poziomu widowni. W wyniku przeprowadzonych robót widownia skurczyła się o 3782 miejsca. Dzięki przerwie mundialowej możliwym stało się wyprzedzenie założonego harmonogramu. Wszystko ma jeszcze przyspieszyć, kiedy Barcelona tymczasowo wyprowadzi się ze swojego domu w przyszłym sezonie i jako gospodarz będzie występować na Estadi Olímpic Lluís Companys.

Spotify Camp Nou© Joan Vinyals

Odpowiedzialne za przebudowę Camp Nou Limak Constuction zatrudniło nowe studio, które pomoże w pracach projektowych modernizowanego obiektu. Mowa o WOO architects, którzy mogą się poszczycić pewnym doświadczeniem w dziedzinie architektury sportowej. Pracownię w 2014 roku założył zespół, który kierował projektowaniem Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku w imieniu Londyńskiego Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Na oficjalnej stronie biura można przeczytać, że praca WOO nad imprezą rozpoczęła się od najwcześniejszych prac przetargowych, poprzez ostateczne projektowanie, dostarczanie i organizację igrzysk.

Zespół projektowy się powiększa

Przy projekcie Camp Nou londyńskie biuro będzie pracować wraz z hiszpańską firmą Ghesa, australijską firmą inżynieryjną Robert Bird Group i specjalistami od przemieszczania się tłumu Movement Strategies. Będą oni działać jako zespół projektowy i wykonawczy firmy Limak przy transformacji stadionu. Kontrakt z WOO ma obowiązywać do 2026 roku, kiedy to planowane jest zakończenie modernizacji. W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że współodpowiedzialni za koncepcję przebudowy stadionu Nikken Sekkei będą nadal współpracować z Barceloną, aby zagwarantować ciągłość początkowego projektu i wypracować sposoby uwzględnia w nim zmian.

Założyciel pracowni Kevin Owens powiedział: To zaszczyt pracować nad tak przełomowym projektem. Nasza praca zapewni spuściznę dla nowej ery osiągnięć sportowych i wizualnie przekształci stadion, aby odpowiedzieć na potrzeby i aspiracje publiczności XXI wieku.

Zobaczcie koniecznie jak Camp Nou prezentuje się na tle pozostałych stadionów LaLiga:

Reklama