Katar 2022: Dziś ruszają Mistrzostwa Świata!

źródło: Stadiony.net; autor: Mateusz Osmola

Katar 2022: Dziś ruszają Mistrzostwa Świata! 20 listopada o godzinie 17:00 wielkie odliczanie się zakończy. Kilka miesięcy później niż zwykle, w nietypowej aurze, bo za oknami spadł już pierwszy śnieg, na katarskie boiska wybiegną najlepsi piłkarze świata. Nasza redakcja z okazji turnieju przygotowała dla Was stadionowy skarb kibica.

Reklama

O mundialu w Katarze powiedziano i napisano już wiele, przeważnie negatywnych, rzeczy. Od kontrowersyjnych okoliczności przyznania praw do organizacji turnieju temu krajowi przez FIFA, przez konieczność przesunięcia terminu imprezy na późną jesień, po przypadki łamania praw człowieka. Najnowszym, wzbudzającym mieszane uczucia doniesieniem jest zakaz sprzedaży piwa na stadionach. Jednak nadszedł w końcu dzień dzisiejszy! O 17:00 oficjalnie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022.

Al Bayt Stadium© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Areną meczu otwarcia będzie Al Bayt Stadium. Zmierzą się w nim reprezentacje gospodarzy oraz Ekwadoru. Stadion, przypominający pustynny namiot, położony jest 40 km na północ od Dohy i może pomieścić 60 000 widzów, co czyni go drugim największym obiektem turnieju po gigantycznym Lusail Stadium. Zanim jednak rozpocznie się sam mecz, na 15:40 zaplanowano ceremonię otwarcia. Ma potrwać 30 minut i wystąpią na niej: południowokoreański boysband, BTS, oraz Fahad Al-Kubaisi i Dana z Kataru.

Dla nas oczywiście najważniejsze będą mecze Polaków. Kadra Michniewicza zainauguruje turniej we wtorek 22 listopada o godz. 17:00, kiedy to na kontenerowym Stadium 974 zmierzy się z Meksykiem. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę 26 listopada o 14:00, a rywalem „Biało-Czerwonych” na Education City Stadium będzie Arabia Saudyjska. Ostatnie grupowe starcie Polaków zaplanowano na godz. 20:00 w środę 30 listopada, a ich przeciwnikiem będą Argentyńczycy. Mecz ponownie odbędzie się na Stadionie 974.

Stadium 974© Politics of Sports

Z okazji mundialu redakcja Stadiony.net przygotowała dla Was specjalną stadionową ściągawkę, w której znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o arenach katarskiego turnieju. Będziemy też na bieżąco aktualizować wyniki spotkań i przede wszystkim dane o frekwencji na stadionach. Koniecznie musicie też regularnie zaglądać na nasze media społecznościowe, gdzie będziemy zdawać relację z mistrzostw, oraz zamieszczać materiały z wydarzenia. Jesteśmy na Twitterze (https://twitter.com/StadionyNet), Instagramie (https://www.instagram.com/stadiumdbcom), Facebooku (https://www.facebook.com/stadiony.net/) i TikToku (https://www.tiktok.com/@stadiony.net).

Obowiązkowo zajrzyjcie też na nasz kanał na YouTube, gdzie przygotowaliśmy filmik prezentujący wszystkie areny w Katarze: 

Reklama