Warszawa: Szachtar zagra mecze ligowe na Legii?

źródło: Stadiony.net; autor: Robert Saganowski

Warszawa: Szachtar zagra mecze ligowe na Legii? Od kilku tygodni wiemy już, że Szachtar Donieck rozegra mecze fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów na stadionie Legii przy Łazienkowskiej. Teraz wiele mówi się o tym, jakoby “Górnicy” z Donbasu mieli również wystąpić tam w kilku meczach ligowych.

Reklama

Sezon ukraińskiej Premier Lihi planowo ma zostać wznowiony już za trzy tygodnie. “Z tego, co wiemy na ten moment, nasza liga powinna się rozpocząć w dniach 23-24 sierpnia. Mamy zamiar rozpocząć sezon w Kijowie, tam zagrać jeden-dwa mecze. Potem planujemy też występy we Lwowie. Niektóre spotkania ligowe mogą być także rozgrywane w Warszawie” - poinformował przedstawiciel Szachtara w rozmowie z eurosport.tvn24.pl.

Stadion Wojska Polskiego© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Władze klubu z Donbasu potwierdziły w lipcu, że swoje tegoroczne mecze w Lidze Mistrzów rozegrają właśnie na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. W grę pod żadnym pozorem nie wchodził powrót do Doniecka, gdzie lokalny klub nie gra już od 2014 roku. Ze względu na wojnę w Ukrainie, “Pomarańczowo-czarni” musieli szukać alternatyw, wiedząc, że już 6 września rozpoczyna się faza grupowa. Mimo, że zdecydowana większość klubów szczerze współczuje trudnej sytuacji “Górnikom”, na boisku na pewno nikt nogi odstawiać nie będzie.

W związku z utrudnionymi przygotowaniami do występu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskich, Szachtar… wynajął od Legii Warszawa bazę treningową w Książenicach. Umowa została podpisana na okres od sierpnia do listopada 2022 roku, czyli w czasie gdy rozgrywana będzie faza grupowa LM oraz, co prawdopodobne, końcówka ligi ukraińskiej. Niewątpliwie zwiększa to potencjalne szanse na występy klubu w krajowych rozgrywkach właśnie w Warszawie. Dodatkowo, drużyna Szachtara U-19 swoje mecze młodzieżowej Ligi Mistrzów rozegra właśnie w Legia Training Center.

Stadion Wojska Polskiego© Валерий Дед

Inne ukraińskie zespoły, podobnie jak i drużyna narodowa, zadomowiły się w Polsce na potrzeby rozgrywania meczów międzynarodowych. Seniorska kadra “Niebiesko-żółtych” rozegrała na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla dwa mecze w ramach Ligi Narodów. To nie koniec ukraińskich akcentów na nowym stadionie ŁKS-u. Obecnie o Ligę Mistrzów zaciekle walczy tam Dynamo Kijów, które po pokonaniu tureckiego Fenerbahce już w środę, jako gospodarz, podejmie w Łodzi austriacki Sturm Graz.

W czwartek, 4 sierpnia, swój debiut w europejskich rozgrywkach zaliczy Arena LublinNa niej zostanie rozegrane spotkanie III rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy pomiędzy Zorią Ługańsk, a rumuńską Universitateą Craiova. Z rywalizacji w pucharach odpadła niedawno Worskła Połtawa, a Dnipro-1 uznało, że mecze eliminacyjne do Ligi Europy woli rozgrywać na MOL Arenie w słowackiej Dunajskiej Stredzie.

Stadion Miejski im. Władysława Króla© ŁKS TV

Reklama