Amsterdam: Budapeszt dostał finał Ligi Europy 2022

źródło: własne [MK]; autor: michał

Amsterdam: Budapeszt dostał finał Ligi Europy 2022 Osobiście liczyliśmy, że najpierw będzie finał Ligi Mistrzów, ale pewnie dobre i to – narodowy stadion w Budapeszcie dziś otrzymał prawo do organizacji finału Ligi Europy 2022.

Reklama

Dziś podczas posiedzenia w Amsterdamie komitet wykonawczy UEFA podjął szereg decyzji, w tym te dotyczące organizacji istotnych meczów na najbliższe lata. Ponieważ gospodarza finału Ligi Mistrzów 2022 już znamy (Allianz Arena), dziś poznaliśmy gospodarza drugiego co do wielkości meczu klubowego, finału Ligi Europy.

Stadion Ferenc Puskas / Puskas Arena© Gábor Pap

Mecz przypadł Puskás Arénie, czyli funkcjonującemu od zaledwie kilku miesięcy narodowemu stadionowi Węgier. Wcześniej, bo już w czerwcu tego roku, Puskás Aréna ugości trzy mecze Grupy F oraz jeden pojedynek 1/8 finału Euro 2020. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku finałów pucharowych 2022, Budapeszt znalazł się w parze miast gospodarzy właśnie z Monachium, z racji relatywnej bliskości geograficznej (ok. 650 km).

Przy okazji dzisiejszej decyzji o finale Ligi Europy 2022 poznaliśmy również gospodarzy kobiecej Ligi Mistrzów oraz Superpucharu na lata 2022-2023.

My przypominamy z kolei, że Puskás Aréna to jeden z największych kandydatów do tegorocznych nagród Stadium of the Year. Możecie na niego głosować do 15 marca włącznie. Jutro o 14:00 zapraszamy z kolei na ogłoszenie decyzji Jury w sprawie wyłonienia 10 finalistów drugiej z nagród.

Stadion Ferenc Puskas / Puskas Arena© OD Pictures, Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja Nonprofit

Reklama