Płock: Mniej chętnych na budowę stadionu niż oczekiwano

źródło: Plock.Wyborcza.pl / własne | MK; autor: michał

Płock: Mniej chętnych na budowę stadionu niż oczekiwano Dziś w Płocku doszło do otwarcia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę nowego stadionu Wisły Płock. Miasto liczyło na siedem zgłoszeń, wpłynęły cztery.

Reklama

Piątek to ważny dzień w kontekście przedłużającego się przetargu na rozbiórkę starego stadionu, a także projekt i budowę następcy. Do dziś można było zgłaszać zamiar uczestnictwa w przetargu, w którym zamawiający przewidział miejsce dla 7 konkurentów. Zgłoszeń jest mniej, bo tylko cztery. Za to znajdziemy na liście firmy znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

  • Mirbud S.A. (Skierniewice)
  • Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL (lider, Dąbrowa Górnicza) oraz członkowie konsorcjum – vision4venue GmbH (Niemcy), STADION PRO Sp. z o.o (Zabrze), TECHNOLOGICA s.r.l (Włochy).
  • Konsorcjum firm: Trakcja PRKiL S.A. (lider, Warszawa), partnerzy – PRK 7 Nieruchomości Sp. z o.o (Warszawa), Comsa S.A. (Hiszpania), TORPOL S.A. (Poznań).
  • Konsorcjum firm: Budimex (lider, Warszawa), partner – TAMEX Obiekty Sportowe (Warszawa).

Każdy z oferentów ma na swoim koncie realizacje stadionowe, jak Stadion Śląski (MZUM.PL), stadion ŁKS (Mirbud), Arena Lublin (Budimex) czy Estadi Johan Cruyff (Comsa).

Płocki stadion to jeden z największych projektów na tym rynku, na jakie w najbliższych latach będzie można liczyć, dlatego nie dziwi udział wskazanych oferentów. Zanim jednak dowiemy się, jakie kwoty zaoferują za realizację nowego płockiego stadionu, ich zgłoszenia zostaną przeanalizowane.

Ile potrwa weryfikacja wniosków? – Proces jest złożony. Dlatego w tym momencie nie umiemy określić, ile dokładnie czasu zajmie. Gdy zakończy się sprawdzanie wniosków, zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert do wykonawców. W tych zaproszeniach określony zostanie czas jaki dajemy wykonawcom na przygotowanie swoich ofert – nie może być on krótszy niż 30 dni od daty zaproszenia – tłumaczy Marta Komorkowska z zespołu ds. medialnych Urzędu Miasta Płocka.

Sprostowanie: W pierwotnej wersji artykułu podaliśmy jako realizację spółki Stadion Pro Arenę Zabrze. Firma nie brała jednak udziału w powstaniu zabrzańskiego stadionu.

Stadion Wisły Płock

Reklama