Euro 2024: Niemcy górą!

źródło: własne | MK; autor: michał

Euro 2024: Niemcy górą! Raport UEFA faworyzował Niemców, którzy mają już całą infrastrukturę – tak stadionową, jak i hotelową czy komunikacyjną. I niespodzianki nie było, Turcy po raz kolejny musieli obejść się smakiem.

Reklama

Dziś podczas posiedzenia komitetu wykonawczego UEFA zapadła wyczekiwana od dawna decyzja pomiędzy dwoma bardzo silnymi kandydatami do organizacji Euro 2024. Krótka ceremonia nie dostarczyła niespodzianek, zwyciężył oferent, który – według opublikowanego niedawno raportu UEFA – miał znacznie więcej atutów.

Dla Niemiec to pierwsza i jednocześnie druga w historii impreza tej rangi. Piszemy to świadomie, ponieważ pamiętamy, że RFN gościł już Euro w 1988. Było to przed jednak upadkiem Muru Berlińskiego i zjednoczeniem kraju, więc dla państwa w nowej formule to debiut. Z drugiej strony – tylko Berlin i Lipsk reprezentują wschodnią część, podczas gdy Hamburg, Frankfurt, Stuttgart, Kolonia, Dusseldorf, Gelsenkirchen i Monachium były już gospodarzami w 1988.

Ze stadionowego punktu widzenia również nie będzie niespodzianek. Wszystkie 10 zgłoszonych aren to obiekty istniejące, które czekają jedynie zabiegi modernizacyjne przed turniejem. Poniżej prezentujemy pełną listę stadionów zgłoszonych przez Niemcy i zaakceptowanych przez UEFA.

Euro 2024 - Germany

Reklama