Rzeszów: Pozostało czekać na przelew od ministra

źródło: Nowiny24.pl

Rzeszów: Pozostało czekać na przelew od ministra Po latach oczekiwania teraz zostały już tylko formalności. Ministerstwo Sportu i Turystyki powinno wkrótce przelać niezbędne środki na budowę nowej trybuny stadionu Resovii.

Reklama

Rzeszowski magistrat przekazał do ministerstwa sportu wniosek o dofinansowanie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. – Wniosek o przyznanie tej dotacji już złożyliśmy. Po otrzymaniu odpowiedzi od razu ogłosimy przetarg i zaczniemy przygotowania do budowy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Stadion Resovii© ZK Architekci

Z wpłynięciem pieniędzy na konto miasta nie powinno być problemu, ponieważ MSiT obiecało 16 mln zł i ta suma w najnowszym planie wieloletnim wydatków na kluczowe inwestycje jest uwzględniona. Resort przekaże na ten cel 16 mln zł. Według wyjściowego planu miała to być połowa całkowitego kosztu pierwszej fazy, ale realny budżet dopiero poznamy, gdy pojawią się oferty.

W tegorocznym budżecie miasta są zapisane środki na rozpoczęcie inwestycji. Swoją część, na razie w wysokości 8 mln zł, przekazały również władze wojewódzkie.

W pierwszej fazie pojawi się jedna trybuna, której pojemność ma wynosić ok. 4800 miejsc. W podtrybuniu zaplanowano zaplecze rozgrzewkowe dla lekkoatletów, w tym krytą bieżnię dla sprinterów.

W 2018 odbędzie się przetarg na budowę stadionu, jednak realne rozpoczęcie właściwiej budowy to 2019 rok. W 2020 pierwszy etap powinien być zakończony.

Reklama