Rzeszów: Stadion Resovii wpisany do budżetu województwa

źródło: Rzeszow-News.pl; autor: michał

Rzeszów: Stadion Resovii wpisany do budżetu województwa Dobre wieści dla fanów Resovii – dofinansowanie stadionu jest już oficjalnie zapisane w budżecie województwa, zgodnie z porozumieniem z zeszłego miesiąca.

Reklama

Wczoraj sejmik podkarpacki oficjalnie dopisał do budżetu dofinansowanie dla rozbudowy stadionu Resovii, głównego obiektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. To efekt porozumienia z prezydentem Rzeszowa podpisanego w styczniu, po wielu miesiącach impasu.

Województwo przekaże na stadion 8 mln zł. Drugie tyle już wcześniej w swoim budżecie zapisało miasto Rzeszów. Łącznie środki mają stanowić połowę pieniędzy potrzebnych na pierwszy etap budowy stadionu (bez łuków). Drugą połowę projekt otrzymał z budżetu centralnego.

Budżet pierwszego etapu szacowany na 32 mln zł może niestety okazać się niewystarczający. Sumę szacowano ok. 3 lata temu, a sam wzrost cen na rynku budowlanym może podnieść koszty.

W pierwszym etapie inwestycji ma powstać nowa trybuna wschodnia, która zapewni dodatkowe 4,8 tys. miejsc dla widzów, a w podtrybuniu rozległą infrastrukturę treningową dla lekkoatletów.

Stadion Resovii© ZK Architekci

Stadion Resovii© ZK Architekci

Reklama