Rzeszów: W tym roku tylko przetarg na trybunę Resovii

źródło: Rzeszow-News.pl / Rzeszow.Wyborcza.pl

Rzeszów: W tym roku tylko przetarg na trybunę Resovii Pieniądze są, ale trzeba jeszcze zmienić dokumentację. Dlatego w tym roku miasto zdąży zrealizować tylko przetarg na rozpoczęcie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Pierwsza trybuna powstanie do 2020 roku.

Reklama

Podczas poniedziałkowej, specjalnie zwołanej sesji rady miasta radni wpisali do budżetu Rzeszowa 8 milionów złotych przekazane przez województwo na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Zwołanie sesji było konieczne, ponieważ do jutra włącznie Rzeszów musi ponownie złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pośpiech jest wskazany nie tylko z uwagi na dofinansowanie. Projekt ośrodka na terenach Resovii czeka na realizację już od pięciu lat, a dokumentacja powstała w 2011. Nic więc dziwnego, że teraz – gdy pieniądze są zabezpieczone – konieczne są zmiany w samej dokumentacji zanim będzie można przystąpić do budowy.

Została opracowana przed laty. Wtedy zakładano nieco inną funkcję tego obiektu, przewidywano budowę np. hotelu. Teraz będzie to obiekt czysto sportowy, stąd konieczność wprowadzenia zmian – mówi rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki.

Po wprowadzeniu poprawek do projektu rozpocznie się przetarg na budowę pierwszej fazy, a więc trybuny wschodniej z ok. 4,8 tys. miejsc siedzących. Postępowanie powinno zakończyć się jeszcze w tym roku. Na 2018 zaplanowano wydatki na ten cel w kwocie 1,2 mln zł. Właściwe prace rozpoczną się w 2019, a pierwszy etap powinien być dostarczony w 2020.

Stadion Resovii

Stadion Resovii

Reklama