UEFA: Madryt, Baku, Stambuł i Budapeszt biorą finały

źródło: własne | MK; autor: michał

UEFA: Madryt, Baku, Stambuł i Budapeszt biorą finały Liga Mistrzów zakończy się w 2019 roku na stadionie Atletico Madryt, Liga Europy w stolicy Azerbejdżanu, a dwa kolejne puchary rozdane będą w Stambule i Budapeszcie.

Reklama

UEFA poinformowała dziś o wyborze gospodarzy meczów finałowych w 2019 roku. Wbrew nadziejom Azerów i spekulacjom hiszpańskiej prasy o rzekomych niedostatkach strefy premium na Wanda Metropolitano, to właśnie ten stadion będzie gospodarzem finału Ligi Mistrzów. Mecz odbędzie się dokładnie 1 czerwca.

Skoro Madryt dostał LM, to azerskiemu Baku na pocieszenie został finał Ligi Europy. W 2019 odbędzie się on zaledwie trzy dni przed finałem Ligi Mistrzów, 29 maja.

Kobieca Liga Mistrzyń zakończy się w Budapeszcie, na Groupama Arenie. Stadion Ferencvarosu nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty meczu.

Z kolei nowy stadion Besiktasu w Stambule, Vodafone Park, zostanie gospodarzem meczu o Superpuchar Europy (14 sierpnia 2019). To mecz, o który rywalizował ze Stambułem polski Gdańsk.

Przyszłoroczne finały odbędą się w Kijowie (Liga Mistrzów i Liga Mistrzyń), Lyonie (Liga Europy), Tallinie (Superpuchar).

UEFA cups

Reklama