Finały europejskich pucharów: Gdańsk kandydatem do Superpucharu UEFA

źródło: własne | MK; autor: michał

Finały europejskich pucharów: Gdańsk kandydatem do Superpucharu UEFA Do wyboru były dwie wielkie polskie areny. Tym razem nie PGE Narodowy, ale Arena Gdańsk została zgłoszona do UEFA. Jeśli pokona konkurencję, zorganizuje Superpuchar Europy w 2019.

Reklama

W środę UEFA podała oficjalną listę kandydatów do organizacji finałów wszystkich europejskich pucharów w 2019 roku.

Są dwie dobre wiadomości. Pierwsza: mamy polskiego kandydata do Superpucharu Europy w postaci Areny Gdańsk (taką nazwę stadion będzie nosił w razie przyznania Polsce tego meczu). Druga: w lutym aż 8 innych federacji piłkarskich chciało zgłosić swoje stadiony, ostatecznie zdecydowało się na to tylko 6. Gdański stadion jest jedynym kandydatem z Europy Środkowej i jednym z zaledwie dwóch z Unii Europejskiej.

Poza Gdańskiem o goszczenie triumfatorów Ligi Mistrzów i Ligi Europy ubiegają się Arena Kombetare (Albania), Astana Arena (Kazachstan), Besiktas Arena (Turcja), Sammy Ofer Stadium (Izrael), Stadium de Toulouse (Francja) oraz Windsor Park (Irlandia Północna).

UEFA cups

Zgodnie z przewidywaniami tylko dwa stadiony walczą o organizację finału Ligi Mistrzów 2019. To Stadion Olimpijski w Baku (Azerbejdżan) oraz Wanda Metropolitano (Hiszpania).

UEFA cups

O finał Ligi Europy 2019 rywalizują również areny z Azerbejdżanu i Hiszpanii. W pierwszym przypadku to ponownie Olimpijski, a w drugim zmodernizowany stadion Sevilli. Tym razem jednak mają trzeciego konkurenta, Besiktas Arenę.

UEFA cups

Liga Mistrzyń 2018/19 zakończy się z kolei albo w Budapeszcie (Ferencvaros Arena), albo w odległej Astanie (Astana Arena).

UEFA cups

Gospodarz każdego ze wskazanych wyżej meczów zostanie wybrany 21 września tego roku, podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA.

Reklama