Londyn: Chelsea zamierza dogonić Legię Warszawa

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Chelsea zamierza dogonić Legię Warszawa To nie żart, mistrz Anglii dopiero teraz zdecydował się na wprowadzenie na Stamford Bridge technologii bezprzewodowego internetu, która przy Łazienkowskiej jest już od dwóch lat.

Reklama

Chelsea poinformowała, że Ericsson zostanie jej oficjalnym partnerem internetowym. Oficjalny tytuł to Connected Venue Partner, a więc partner odpowiedzialny za rozwiązania mobilne na stadionie.

W ramach umowy, zanim jeszcze Chelsea wyprowadzi się ze Stamford Bridge, Ericsson zaprojektuje i wdroży na historycznym Stamford Bridge sieć umożliwiającą wszystkim kibicom szybki dostęp do Internetu. Rozwiązanie Small Cell as a Service funkcjonuje od 2015 roku, a pierwszym stadionem korzystającym z niego w Europie jest warszawski Stadion Wojska Polskiego.

Stamford Bridge

Na razie główne założenie współpracy Chelsea z Ericssonem to wyciśnięcie jak największej aktywności kibiców w mediach społecznościowych. W sezonie 2016/17 każdy mecz był wyprzedany, a wielu widzów nie było w stanie wysłać tweetów, snapów, zdjęć na instagramie czy postów na facebooku. Tymczasem Chelsea rywalizuje o globalny zasięg z innymi czołowymi klubami Anglii.

Docelowo rozwiązanie Small Cell as a Service ma zapewnić podstawę do rozbudowy usług mobilnych na Stamford Bridge.Dzięki temu klub powinien znacznie powiększyć swoje zyski z tzw. dnia meczowego.

Ani Chelsea, ani Ericsson nie zdradzają, czy współpraca będzie kontynuowana na nowym stadionie, ale podpisanie umowy na ten aktualny oznacza, że kibicom przyjdzie jeszcze poczekać na wyprowadzkę. W tej chwili harmonogram budowy następcy wciąż nie jest znany, ale zakłada się, że oczekiwanie potrwa dwa pełne sezony.

Reklama