Meksyk: Cruz Azul przeprowadza się na Aztekę

źródło: własne | MK

Meksyk: Cruz Azul przeprowadza się na Aztekę Od przyszłego roku największy meksykański stadion będzie miał kolejnego gospodarza. Po ponad dwudziestu latach Cruz Azul powróci, by następnie przeprowadzić się na swój nowy obiekt.

Reklama

Właściciel Cruz Azul Guillermo Álvarez poinformował publicznie, że jego klub wyprowadzi się w połowie przyszłego roku ze starego Estadio Azul. Dokładnie wtedy, w czerwcu 2018, kończy się umowa dzierżawy, jaką klub ma z właścicielem obiektu.

Nowym domem będzie zmodernizowane niedawno Estadio Azteca, choć Álvarez przyznał, że to rozwiązanie tymczasowe. Docelowo klub zamierza zbudować własny stadion, idąc tropem Chivas i Monterrey.

Nie ma zatem końcowej daty dla wyprowadzki na Aztekę, ale na pewno mówimy o kilku latach. Aktualnie najbardziej realistyczna opcja to budowa stadionu przez Cruz Azul w miejscu olimpijskiego welodromu, który jednak jest chronionym prawnie zabytkiem i jego zburzenie wymaga zgody rządu federalnego Meksyku.

Choć klub i władze Mexico City rozmawiają od miesięcy, do dziś nie ma szczegółowego planu, gdzie można by upchnąć trybuny na 40-50 tys. widzów.

Estadio Azteca

Reklama