Stadion Roku 2016: Poznaj 10 finalistów Głosowania Jury!

źródło: własne | MK

Stadion Roku 2016: Poznaj 10 finalistów Głosowania Jury! Nie do końca takiego wyboru się spodziewaliśmy, ale w tym właśnie urok niezależnego głosowania pięciu ekspertów w projektowaniu stadionów. Lista pretendentów do tytułu mocno Was zaskoczy!

Reklama

W Głosowaniu Jury na Stadion Roku 2016 pozostało już tylko 10 stadionów. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności, oto kompletna lista wyróżnionych obiektów:

Jak widać, lista jest w porządku alfabetycznym. Nawet jurorzy nie wiedzą, jakie dokładnie noty, po uśrednieniu punktacji od każdego z nich, otrzymały poszczególne stadiony. A wszystko po to, by w drugiej fazie głosowania mogli skupić się na konkretnych aspektach podlegających ocenie. To estetyka powstałej architektury, relacja stadionu z jego otoczeniem oraz innowacyjność zastosowanych rozwiązań. W pierwszej rundzie głosowania oceniany był całokształt architektury.

Już trwa druga faza głosowania, której wyniki planujemy opublikować 6 marca, licząc na jednoznaczny wynik bez „dogrywki”.

Nagroda Jury zostanie przyznana już po raz trzeci, a o zwycięzcy zdecyduje pięciu utytułowanych architektów, którzy projektowali stadiony na trzech kontynentach. W składzie po raz pierwszy jest przedstawiciel z Polski, Przemek Kaczkowski, współautor stadionu Cracovii i Areny Lublin. Pełne sylwetki członków Jury poznacie na stronie konkursowej i w najbliższym czasie w naszym serwisie. Na razie zostawiamy im czas na podjęcie decyzji i dziękujemy za już wykonaną pracę!

Glosowanie Konkurs Stadion Roku 2016

Reklama