Ateny: Panathinaikos musi zrezygnować ze snów o potędze?

źródło: onsports.gr

Ateny: Panathinaikos musi zrezygnować ze snów o potędze? Grecki klub może nie doczekać się nowego stadionu na ponad 40 tys. widzów. Bardzo możliwe, że plany dla „Koniczynek” zostaną pomniejszone tak, że przyszły obiekt nawet nie zmieści się nawet w najwyższej Kategorii 4.

Reklama

Prace przygotowawcze na działce ruszyły jeszcze w 2009 roku. Od tego czasu jednak plac stoi i postępów nie ma. W połowie września mówiono o możliwości, że fundusze unijne uda się przekazać na przeprowadzenie inwestycji. Dziś pojawiają się inne, mniej optymistyczne wizje.

Serwis onsports.gr donosi, że stadion może zostać przeprojektowany. W obecnym kształcie projekt zakłada 42 tys. miejsc pod dachem za 80-100 mln €. Nowy plan pozwala zmniejszyć budżet do 50-55 mln €, ale nie bez strat. Podstawowa strata to rozmiar i jakość.

Pojemność musiałaby spaść, a wraz z nią standard nowego obiektu. Mówi się, że po przeprojektowaniu obiekt mógłby nawet nie znaleźć się w Kategorii 4 (dawniej Elite) UEFA, lecz spadłby do Kategorii 3, którą ma np. stadion Cracovii.

Reklama