Stadion Banik Sokolov

Pojemność5 000
904 (Miejsca siedzące)
Kraj Czechy
MiastoSokolov
KlubyFK Banik Sokolov
Renowacje 1942
Rekord frekwencji 5000 (Sokol Sokolov- Slavia Karlovy Vary, 1951)
Adres Slovenská, 356 01 Sokolov

Reklama

Stadion Banik Sokolov – opis stadionu

Stadion położony jest na południowy wschód od centrum Sokolova, przy rzece Lobezský potok. Przy obiekcie jest kilka parkingów, głównie po jego zachodniej stronie oraz jeden najbliższy ze strony północno wschodniej, zaraz przy głównym wejściu. W bliskim sąsiedztwie na zachód znajduje się zimowy stadion, na którym gospodarzem jest klub hokejowy HC Baník Sokolov.

Stadion o tradycyjnym układzie, z częściowo zadaszoną trybuną po zachodniej stronie. Większość trybun stworzona jest na niewielkich nasypach ziemnych, największy nasyp znajduje się od północnej strony i jest usiany trawą, dodając do tego otoczenie licznych drzew, stadion idealnie wpisuje się w zielony krajobraz. 

Przed II wojną światową swoje mecze rozgrywały tu kluby niemieckie. Już w trakcie walk, w 1942 stadion wymagał rozbudowy do 5 tys. miejsc ze względu na powodzenie w rozgrywkach pucharowych. W 1951 roku padł rekord frekwencji – wtedy grał tu już słowacki Sokol Sokolov, który zmienił nazwę na Banik kilka lat później.

Dziś obiekt wciąż mieści 5 tys. osób, choć tylko 904 mają do dyspozycji krzesełka. W XXI wieku powstał naprzeciw głównej trybuny okazały budynek administracyjny.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2012