Estadio Bicentenario Municipal Luis Valenzuela Hermosilla

Pojemność8 000
Kraj Chile
MiastoCopiapó
KlubyClub de Deportes Copiapó
Inauguracja 12.11.2011
Czas budowy 12.2009 - 11.2011
Koszt 5,5 mld CLP
Wykonawca Ingeniería y Construcción Socovesa

Reklama

Estadio Luis Valenzuela Hermosilla – opis stadionu

Jego poprzednik stał w tym miejscu już w latach 1960, jednak niewiele łączyło go z aktualnym stadionem. Władze Copiapó postanowiły zbudować w tym samym miejscu nowy stadion, gdy pojawiła się szansa na dofinansowanie z budżetu centralnego, przy okazji projektu 200-lecia Chile.

Projekt i wykonanie zapewniła firma Socovesa, która najlepiej spełniła oczekiwania miasta. Wyróżnikami stadionu są fasady i dach z plecionki w naturalnych barwach, a do budowy użyto również charakterystyczny dla tego regionu kamień. Jednym z najbardziej efektownych elementów jest przedłużenie dachu na skwer przy stadionie, dzięki czemu obiekt zapewnia cień przechodniom i symbolicznie łączy się z zielenią pobliskiego parku.

Prace trwały prawie dwa lata i umożliwiły inaugurację pod koniec 2011 roku. Po otwarciu częściowo wkopanych w ziemię trybun na 8 tys. widzów gospodarzem został – podobnie jak na starym stadionie – miejscowy klub, Deportivo. Wraz z klubem na nowy obiekt wprowadzili się kibice, określający się jako „Batallón Albiverde”, czyli Biało-Zielony Batalion.

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2013