Estadio Municipal La Cisterna

Pojemność12 000
Kraj Chile
MiastoSantiago
KlubyCD Palestino
Inauguracja 07.09.1988 (CD Palestino - Puebla FC)
Adres Av. el Parron 0999, Santiago, Región Metropolitana, Chile

Reklama

Estadio La Cisterna – opis stadionu

Choć nad wschodnią trybuną powiewa wielka flaga Palestyny, a na głównym budynku widnieje obrys palestyńskiego terytorium, ten stadion stoi na południu Santiago de Chile, w gminie La Cisterna. Jest jednak siedzibą klubu założonego w 1920 przez mniejszość palestyńską. Powstawał od wczesnych lat 80. XX wieku, by wreszcie otworzyć się dla widzów w 1988, tuż przed spadkiem utytułowanego CD Palestino (dwukrotny mistrz Chile) na rok do drugiej ligi.

Z jednej strony wydaje się bardzo standardowy – w końcu niskie nasypowe trybuny wokół boiska z bieżnią to nic niezwykłego. Jednak z drugiej, ten obiekt posiada ciekawie rozwiązane toalety, rozlokowane w czterech rotundach. Na ich szczycie przewidziano miejsce pod maszty oświetleniowe, jednak te do dziś nie powstały.

Z uwagi na niszczejącą od lat infrastrukturę, ostatnie wielkie mecze z kompletami widowni odbyły się tu jeszcze w poprzednim stuleciu. Aktualnie dopuszczalna widownia to 5 tys. osób, a spotkania z kluczowymi rywalami rozgrywane są poza „Palestyną”. Dlatego też w 2015 zapowiedziano budowę nowego obiektu w tym miejscu (warto zostać, skoro La Cisterna oferuje świetną bazę treningową z aż 8 boiskami).

Reklama

Zdjęcia

Powiązane aktualności

2016