Hiszpania: Sevilla FC – niech fani zdecydują o naszej przyszłości

źródło: Stadiony.net; autor: Michał Feter

Hiszpania: Sevilla FC – niech fani zdecydują o naszej przyszłości Szefowie klubu z miasta żyjącego w rytmie flamenco zlecili wykonanie studium wykonalności nowego stadionu. Jednocześnie zastrzegli, że przy realizacji tego zlecenia niezwykle ważne jest wsłuchanie się w głos kibiców.

Reklama

Sevilla FC zleciła międzynarodowej firmie Legends przeprowadzenie badania, które ma zdecydować o kierunku rozwoju infrastruktury klubu. Firma ta doradzała m.in. przy projektach dla Wanda Metropolitano, Camp Nou, przebudowy Santiago Bernabéu, nowego stadionu Tottenhamu i Etihad Stadium w Manchesterze, jak również w wielu projektach w Stanach Zjednoczonych.

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán© Groundhopping.se

Badanie przeanalizuje wszystkie możliwe opcje - to znaczy zarówno rozbudowę i modernizację obecnego stadionu Ramón Sánchez-Pizjuán, jak i budowę nowego obiektu. Pracownicy firmy doradczej skontaktują się z losowo wybraną grupą kibiców, aby bezpośrednio od nich usłyszeć, jakie są ich oczekiwania i pomysły odnośnie nowej lub zmodernizowanej areny. Z Wami kontynuujemy budowanie przyszłości Sevilliczytamy w komunikacie klubu skierowanym do kibiców.

Jeśli Sewilla zdecyduje się na dalszą przebudowę obecnego stadionu, będzie musiała sprostać wyzwaniu, jakim jest ekspansja wokół ograniczonego terenu w okolicy. Jednym z pomysłów jest dodanie trzeciego poziomu trybun, co mogłoby zwiększyć pojemność stadionu do około 60 000.

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán© Patrick Hendriksen

Przypomnijmy, że obecny stadion Sevilla Fútbol Club o pojemności 42 982, to jeden z ważniejszych obiektów historii europejskiego futbolu. Otwarty w roku 1958, gościł między innymi zakończony karnymi półfinał Mistrzostw Świata w 1982 r. pomiędzy Niemcami (RFN) a Francją. Panująca na nim atmosfera przyciąga na mecze kibiców z całego świata. Każdy kto był choć raz na derbach stolicy Andaluzji, może to potwierdzić.

Prezentacja stadionu:

Reklama