Katar: Dziś startuje Arab Cup 2021

źródło: własne [KT]; autor: Karol Tatar

Katar: Dziś startuje Arab Cup 2021 Starciem reprezentacji Kataru i Bahrajnu zostanie zainaugurowany tegoroczny Arab Cup. W katarskim turnieju weźmie udział 16 drużyn. W sumie rozegrane będą 32 spotkania.

Reklama

Arab Cup to doskonała okazja dla zawodników i widzów, aby doświadczyć gościnności Kataru i poznać stadiony, na których odbędą się finały przyszłorocznych mistrzostw świata. Sześć wyjątkowych aren czeka na rywalizację i nowego zwycięzcę turnieju. Rozgrywki będą się toczyć na Ahmad bin Ali Stadium, Al Bayt Stadium, Al Janoub Stadium, Al Thumama Stadium, Education City Stadium i Ras Abu Aboud Stadium.

Al Bayt Stadium, Al-Khor© Supreme Committee for Delivery and Legacy

16 reprezentacji podejmie współzawodnictwo począwszy od fazy grupowej, po której nastąpią ćwierćfinały i półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Uczestniczące drużyny, rywalizujące pod auspicjami Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC) oraz Afrykańskiego Związku Piłki Nożnej (CAF), są podzielone na cztery grupy po cztery drużyny w każdej z nich.

Al Bayt Stadium, Al-Khor
© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Al Bayt Stadium będzie gospodarzem finału i ceremonii otwarcia, poprzedzonej pojedynkiem Kataru z Bahrajnem. Niedawno informowaliśmy o gotowości Ras Abu Aboud Stadium, na którym odbędzie się mecz reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Syrią, będący jednocześnie oficjalnym otwarciem obiektu.

Al Thumama Stadium, Doha
© Supreme Committee for Delivery and Legacy

Międzynarodowa federacja piłkarska (FIFA), jako organizator rozgrywek, wykorzysta Arab Cup do przetestowania półautomatycznego systemu VAR, co ma być próbą generalną przed mistrzostwami świata w 2022 roku. Na dachu każdego stadionu zostanie zainstalowany system kamer, dzięki któremu decyzje sędziów mają być trafniejsze i szybsze.

Turniej zakończy się 18 grudnia, w dniu narodowego święta Kataru. Nasi czytelnicy mogą prześledzić pełny harmonogram turnieju tutaj.

Autor: Karol Tatar

Reklama