Stadium of the Year: Nagroda Publiczna trafia do Malezji!

źródło: własne [MK]; autor: michał

Stadium of the Year: Nagroda Publiczna trafia do Malezji! To nie był oczywisty wybór, ale możliwy do przewidzenia. Rosnąca piłkarska potęga z Johoru nie zostawia złudzeń – to tam nowy stadion w 2020 był największym powodem do dumy.

Reklama

Głosowanie Publiczne w tym roku miało kilku mocnych kandydatów i od początku spodziewaliśmy się, że między nimi rozstrzygnie się, gdzie pojedzie tytuł Stadionu Roku 2020. Nie spodziewaliśmy się za to, jak gigantyczna przepaść rozdzieli zwycięzcę od zdobywców kolejnych pozycji.

Ostatecznie zdecydowały głosy z Azji Południowo-Wschodniej, szczególnie z Malezji i krajów ościennych. To tam zdecydowanie największe wrażenie robi pierwszy w historii Malezji nowoczesny stadion piłkarski, dlatego ponad połowa ze wszystkich 21 821 głosów spłynęła właśnie na rzecz Sultan Ibrahim Stadium.

Jak co roku, przewagi nie udałoby się jednak zbudować, gdyby nie głosujący z innych części świata, którzy również umieszczali stadion Sułtana Ibrahima w swojej pierwszej piątce. Końcowy wynik musi robić wrażenie: to prawie tyle, ile w sumie otrzymały stadiony z miejsc 2-4.

Choć nasz system zidentyfikował głosy z ok. 100 krajów i terytoriów, to tradycyjnie już o zwycięstwie decydowało to, czy za stadionem stoi silnie identyfikująca się z nim społeczność. W tym kontekście nie powinno dziwić, że wschodząca potęga Johor Southern Tigers przechyliła szalę!

Jak można zauważyć, różnica między drugim a trzecim miejscem jest symboliczna. Punkty nie oddają jednak tego, jak blisko te obiekty były pod względem wyboru Uczestników. Allegiant Stadium i Ahmad bin Ali Stadium kilka razy w okresie 10 dni miały identyczną liczbę punktów!

Poniżej przedstawiamy podium Głosowania Publicznego. Pełna lista wyników będzie dostępna wkrótce na stronie konkursu.

Nagroda Publiczna - Sultan Ibrahim Stadium (64 260 pkt)

Stadium of the Year - Głosowanie Publiczne, wyniki

2. Miejsce - Allegiant Stadium (23 390 pkt)

Stadium of the Year - Głosowanie Publiczne, wyniki

3. Miejsce - Ahmad bin Ali Stadium (22 341 pkt)

Stadium of the Year - Głosowanie Publiczne, wyniki

Reklama