UEFA: Finały pucharów 2021-2023 rozdane

źródło: własne [MK]; autor: michał

UEFA: Finały pucharów 2021-2023 rozdane Nie mówimy o najbardziej prestiżowych rozgrywkach, a i tak jest ciekawie. Włochy, Albania, Rumunia i Gruzja w najbliższych latach pokażą się na mapie jako organizatorzy finałów Ligi Narodów, Ligi Konfederacji Europy oraz Euro U21.

Reklama

Podczas wczorajszego zdalnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA zapadły decyzje dotyczące nadchodzących wydarzeń piłkarskich na Starym Kontynencie.

Albania dostaje pierwszy finał

W 2022 po raz pierwszy odbędzie się finał nowych rozgrywek europejskich, Ligi Konferencji Europy. Trzeci szczebel kontynentalnych pucharów rozegra się pomiędzy 184 klubami, a swój finał znajdzie na Air Albania Stadium w Tiranie. Będzie to pierwszy finał wielkiej imprezy rozgrywany na nowym narodowym stadionie Albanii.

Liga Narodów we Włoszech

Z kolei przyszłoroczne finały (cztery mecze) Ligi Narodów UEFA podejmą wspólnie dwa stadiony na północy Włoch. Dwa półfinały (6 i 7 października), mecz o trzecie miejsce oraz finał (10 października 2021) odbędą się na Allianz Stadium w Turynie i San Siro w Mediolanie.

Pierwszy turniej dla trzech nowych stadionów

Wreszcie, Komitet Wykonawczy zdecydował o przyznaniu Rumunii i Gruzji wspólnej organizacji Mistrzostw Europy U21 w 2023 roku. Turniej będzie o tyle ciekawy, że poza znanymi już i sprawdzonymi arenami piłkarskim (na czele z narodowymi w Bukareszcie i Tbilisi)i zostanie rozegrany na trzech stadionach zupełnie nowych.

Pierwszy z nich to ukończony dosłownie parę dni temu Stadionul Steaua w Bukareszcie. Drugi – czekający wciąż na otwarcie z udziałem widzów „tańczący” Batumi Stadium, a trzeci to najmniejszy i budowany obecnie stadion Fazisi w Poti.

UEFA rozdała finały na lata 2021-2023

Reklama