Warszawa: Radomiak z licencją na Stadion Wojska Polskiego

źródło: własne [MK]; autor: michał

Warszawa: Radomiak z licencją na Stadion Wojska Polskiego W przypadku awansu do Ekstraklasy Radomiak swoje mecze będzie rozgrywał przy Łazienkowskiej – zdecydowała Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN.

Reklama

Z końcem lipca dowiemy się, kto jeszcze zagra w Ekstraklasie w sezonie 2020/21. Jednym z kandydatów jest Radomiak, tyle że jego stadion jest przedmiotem bardzo kontrowersyjnej rozbiórki w trakcie budowy. Do dziś zdemontowano już prawie wszystkie stopnie północnej trybuny, którą trzeba będzie później odbudować.

Radomiak nie mógł też liczyć na licencję na stadion rywali z Broni Radom, ponieważ ten nie spełnia istotnego kryterium oświetleniowego. Przetarg co prawda trwa, ale nowe maszty nie powstaną dostatecznie szybko.

Dlatego we wniosku licencyjnym na wypadek awansu do Ekstraklasy Radomiak wskazał Stadion Wojska Polskiego w Warszawie (ok. 100 km) jako obiekt zastępczy. W czerwcu Komisja Licencyjna nie przyznała klubowi licencji na ten obiekt, jednak jej decyzję zmieniła wczoraj Komisja Odwoławcza. Jeśli Radomiak awansuje, zagra więc z Legią na jednym obiekcie.

Stadion Wojska Polskiego© Валерий Дед

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych nakazała jednocześnie zapłatę przez klub kary 40 tys. zł za naruszenie dyscypliny licencyjnej. A jeśli w trakcie sezonu zaistnieje konieczność kolejnej zmiany areny, Radomiak będzie musiał zapłacić znacznie więcej, bo aż 500 tys. zł.

Gdyby Radomiakowi nie udało się awansować, również nie będzie mógł rozgrywać spotkań w Radomiu. Tym razem wyjazdy będą jednak mniej problematyczne dla kibiców, ponieważ obiektem ujętym w licencji na I Ligę jest Stadion Miejski w Puławach. Do niego kibice z Radomia mają znacząco bliżej, 64 km.

Reklama