Radom: Rozbiórka trybuny północnej Radomiaka i kolejny przetarg na oświetlenie Broni

źródło: własne [MK]; autor: michał

Radom: Rozbiórka trybuny północnej Radomiaka i kolejny przetarg na oświetlenie Broni Dziś ekipy wreszcie weszły na budowę stadionu w Radomiu. Wybrano kolejne działania, teraz czas zdemontować północną trybunę, by je zrealizować. Tymczasem miasto rozpisuje trzeci przetarg na oświetlenie drugiego stadionu.

Reklama

Dziś prezydent Radomia Radosław Witkowski potwierdził, że ruszają prace rozbiórkowe na północnej trybunie budowanego od czterech lat stadionu Radomiaka. Przypomnijmy, że rozbiórka okazała się konieczna z powodu błędów popełnionych przy projektowaniu inwestycji. Stadion stoi na podmokłym gruncie i nie zapewniono odpowiedniego zabezpieczenia podłoża.

Stadion w Radomiu© Prezydent Radosław Witkowski / UM Radom

Dlatego konieczne jest zdjęcie części prefabrykatów, wykonanie palowania i poprawienie części mocowań przy ponownym montażu trybuny. Prace trzeba również wykonać na głównej trybunie, po stronie południowej.

Zapadła już decyzja dotycząca sposobu odwodnienia stadionu i zapobieżenia gromadzeniu się wody w podpiwniczeniu hali. To jeden z podstawowych problemów, który odziedziczyliśmy po poprzednim wykonawcy – powiedział dziś Radosław Witkowski.

Niezbędne jest między innymi wykonanie betonowej palisady zabezpieczającej przed spływaniem wody do hali. Po wykonaniu tych prac będzie można kontynuować roboty na trybunie południowej stadionu, a także w hali – dodał prezydent.

Stadion w Radomiu© Prezydent Radosław Witkowski / UM Radom

Przetarg na lampy przy Narutowicza po raz trzeci

Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił kolejny, już trzeci przetarg na dostosowanie lamp stadionowych na obiekcie Broni Radom do wymogów Ekstraklasy. Dwa poprzednie przetargi zostały unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny proponowane przez oferentów.

Mamy nadzieję, że tym razem pojawią się oferty, które będą się mieściły w granicach określonych przez MOSiR. PZPN pozostaje nieprzejednany w kwestii oświetlenia, a my chcemy, by Radomiak swoje domowe mecze mógł rozgrywać w Radomiu i głęboko wierzę, że nie dojdzie do sytuacji, w której nasza drużyna musiałaby korzystać ze stadionu w innym mieście – mówił prezydent Radosław Witkowski.

Firmy chętne zrealizować zadanie muszę przesłać swoje oferty do 22 lipca, ich otwarcie nastąpi o godz. 10:00. Na realizację zamówienia wykonawca będzie miał 12 tygodni.

Aktualnie stadion Broni Radom dysponuje oświetleniem zamontowanym na niewielkich oprawach na dachu. Jego natężenie to jednak tylko 500 lux, przez co nie umożliwia prowadzenia transmisji. Dlatego mają powstać również cztery wysokie maszty w narożnikach. Docelowo instalacja ma umożliwiać prowadzenie meczów i zawodów lekkoatletycznych wieczorami.

Stadion w Radomiu© UM Radom

Reklama