Mediolan: Inter i Milan gotowe zostawić resztki San Siro

źródło: własne [MK]; autor: michał

Mediolan: Inter i Milan gotowe zostawić resztki San Siro Podczas wczorajszego spotkania w mediolańskim magistracie AC Milan i Inter pokazały swoje propozycje na pozostawienie pamiątek po San Siro oraz przeobrażenie obiektu w centrum rozrywki i rekreacji.

Reklama

Na początku grudnia urząd miasta w Mediolanie poprosił oba miejscowe kluby Serie A, by rozważyły zachowanie San Siro jako pomniejszonego obiektu dla potrzeb piłki kobiecej i młodzieżowej. Oba zespoły w połowie grudnia odmówiły, uważając to rozwiązanie za ekonomicznie niedostateczne.

Wtedy jednak miasto poprosiło o przemyślenie innej hipotezy: zachowanie San Siro jako miejsca rekreacji i rozrywki dla mieszkańców. Wczoraj Milan i Inter pojawiły się ponownie w Palazzo Marino, tym razem z lepszymi wieściami. Niezależnie od tego, która z dwóch wizji (Manica lub Populous) zostanie wybrana jako ostateczna, jest możliwe zachowanie części stadionu.

„La Gazzetta dello Sport” pokazała wizualizację przedstawioną jako pomysł konsorcjum Manica-CMR. Ta wizja zakłada, że zachowano by wschodnią ścianę obecnego stadionu oraz jedną (południowo-wschodnią) z czterech jego spiralnych wież. Na szczycie wieży znalazłaby się panoramiczna restauracja, podczas gdy w pozostałości bryły stadionu powstałoby wielopoziomowe centrum rozrywkowo-komercyjne z parkiem na najwyższym poziomie.

San Siro

Drugiej wizji, od Populous, jeszcze nie widzieliśmy. Wiadomo jednak, że w tym pomyśle zniknąć mają wszystkie cztery wieże, górne trybuny i dach, a zachowane mają być klatki schodowe z trzech stron, tworzące układ otwierający się na zachód. Wewnątrz ma powstać podobne centrum jak w pierwszym rozwiązaniu, oferujące m.in. amatorskie obiekty sportowe, jak korty, boiska czy ścianki wspinaczkowe.

Oba warianty przewidują, że miejsce to będzie dostępne dla mieszkańców stale i nieodpłatnie. Milan i Inter zapewniły po spotkaniu, że będą kontynuować prace nad realizację jednego z dwóch nowych wariantów, kierując się wytycznymi urzędu miasta.

Reklama