Londyn: Millwall zapowiada rozbudowę stadionu

źródło: własne | MK

Londyn: Millwall zapowiada rozbudowę stadionu Jeszcze nie wiadomo, czy zabudują narożniki, czy powstanie nowa trybuna. Pewne jest jednak, że Millwall rozpoczyna proces, którego zwieńczeniem będzie większy i lepszy stadion na południu Londynu.

Reklama

Jeszcze w zeszłym roku wydawało się, że realna jest groźba wyprowadzki z The Den. Dziś fortuna się odwraca i Millwall zamierza umocnić swoją pozycję wśród londyńskich klubów piłkarskich. Klub zatrudnił już architektów, którzy mają zająć się pracami.

To utytułowana pracownia AFL Architects, która w samym tylko Londynie ma niemałe doświadczenie: rozbudowywali stadion Chelsea, już powstaje nowy stadion Brentford ich autorstwa. A to tylko próbka ich możliwości.

Zadaniem AFL będzie podniesienie pojemności stadionu, ale też zwiększenie jego potencjału komercyjnego, jak również otwarcie go na społeczność. Lokalizacja nie należy do wdzięcznych z uwagi na mało atrakcyjną okolicę, ale miejsca na realizację planów nie brakuje.

Proces konsultacji z gminą i mieszkańcami rozpocznie się w sierpniu, a wniosek o pozwolenie na budowę powinien wpłynąć do gminy Lewisham już za pół roku, być może przed końcem 2018.

The Den - Millwall© Patrick Hendriksen

The Den - Millwall© Patrick Hendriksen

The Den - Millwall© Patrick Hendriksen

Reklama