Sewilla: Ruszyła pierwsza z siedmiu modernizacji Sevilli

źródło: VamosMiSevillaFC.com / DiarioDeSevilla.es

Sewilla: Ruszyła pierwsza z siedmiu modernizacji Sevilli Wschodnia trybuna urośnie przed nowym sezonem La Liga o prawe tysiąc miejsc, a to dopiero początek zaplanowanego na aż 7 lat procesu modernizacji Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Reklama

Zgodnie z pozwoleniem wydanym w kwietniu, FC Sevilla rozpoczęła 20 maja modernizację swojego stadionu. Tym razem nie chodzi o instalacje czy fasadę, ale o układ widowni. Zmieni się liczba sektorów, układ schodów, a istniejące dotąd przejście pomiędzy sektorami znikną. Dzięki temu zmieści się nieco więcej krzesełek, w sumie o ok. 4 tysiące więcej niż dotąd.

Jako pierwsza, do 20 sierpnia, ma być gotowa dolna część wschodniej trybuny. Przybędzie na niej 947 krzesełek, a wszystkie dotychczasowe kubełkowe foteliki (choć zainstalowane zaledwie w 2015!) zostaną zdemontowane. Zamiast nich instalowane będą składane.

W ramach prac zaplanowanych na lato 2018 pojawią się miejsca dla niepełnosprawnych i ich opiekunów wzdłuż całej trybuny, a widzowie przybliżą się nieznacznie do boiska, na nieco ponad 8 metrów. Całość prac pochłonie 1,2 mln €, z czego milion pójdzie na prace na samej trybunie, natomiast 200 tys. na nowe bramy prowadzące na stadion.

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Właśnie bramy są kluczowym powodem, dla którego stadion jest modernizowany. Chodzi nie tyle o zyskanie dodatkowych miejsc na trybunach, lecz o względy bezpieczeństwa. W nowym układzie stadion ma być znacznie szybszy do ewakuacji, a przestrzeń podtrybunia będzie lepiej zorganizowana.

Tegoroczne prace to dopiero pierwsza z aż siedmiu faz modernizacji. Co roku w przerwie między sezonami, właśnie w okresie maj-sierpień, realizowana będzie kolejna. Ostatecznie pojemność ma urosnąć o ok. 4 tys. miejsc, według aktualnego projektu do dokładnie 46 596 fotelików.

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Reklama