Hiszpania: Sevilla pokazuje kolejny etap modernizacji

źródło: własne | MK; autor: michał

Hiszpania: Sevilla pokazuje kolejny etap modernizacji Podczas gdy kończy się montaż nowych krzesełek, na rozpoczęcie czeka druga faza. Tym razem Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zmieni się z zewnątrz dzięki iluminowanej siatce.

Reklama

W tym tygodniu Sevilla zaprosiła dziennikarzy na swój stadion, by mogli na własne oczy zobaczyć, jak przed otwarciem sezonu zmieniła się poczciwa „Bombonera de Nervion”. Prawie zakończył się już montaż nowych czerwonych krzesełek, na trybunie głównej trwają ostatnie prace.

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Nowe są już ławki rezerwowych, bandy reklamowe, strefa pracy mediów, sklep klubowy, punkt pomocy medycznej. Cel to przywitanie widzów na odnowionym obiekcie już 30 sierpnia, gdy Sevilla rozpocznie sezon La Ligi (o 19:30 przeciwko Atletico Madryt).

W trakcie sezonu zmian będzie jednak przybywać. Wczoraj Sevilla zdradziła, jak będzie wyglądał jej stadion z zewnątrz, gdy prace się zakończą. Stara żelbetowa konstrukcja pozostanie na swoim miejscu, będzie jednak okryta pasami siatki, którą w nocy będzie można podświetlać.

Za dnia ozdób również nie braknie. Na poszczególnych fasadach znajdą się herby i trofea (północ i południe), słynna historyczna mozaika oraz banery z legendami klubu (zachód), a także prosty wizerunek upamiętniający Antonio Puertę, który zmarł na stadionie w 2007 roku (wschód).

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Reklama