Sewilla: Stadion Sevilli pięknieje przed nowym rokiem

źródło: własne | MK

Sewilla: Stadion Sevilli pięknieje przed nowym rokiem Nowa mozaika na południu, galeria trofeów i wielki wizerunek Antonio Puerty – to wszystko już widnieje na elewacjach Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Reklama

Na początku 2017 roku zakończą się prace nad zewnętrzną elewacją Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli. Trwająca od września operacja układania nowej „skóry” dostarcza już pierwszych imponujących efektów.

Po kolei: jako pierwsza pojawiła się nowa fasada zachodniej trybuny. Tu zachowano zabytkową mozaikę na czele budynku, boczne ściany zostały pomalowane na czarno, a następnie przykryte ogromnymi banerami w czerwono-czarnych barwach. Ten etap zakończył się w drugiej połowie października.

Estadio Ramón Sanchez Pizjuan

Jako druga pojawiła się nowa mozaika na południowej fasadzie. Starej nie usunięto, lecz została zakryta znacznie prostszą i bardziej krzykliwą następczynią. Czy wygląda lepiej? Ocenę zostawiamy Wam.

Estadio Ramón Sanchez Pizjuan

Przez cały czas postępuje również montaż srebrzystej siatki z trzech stron stadionu. Najbardziej okryte są północna i wschodnia trybuna. Na tej drugiej już w październiku testowano fragment iluminacji LED. Lampy są montowane pod każdym z pierścieni siatki, umożliwiając rozświetlenie całego stadionu.

Na centralnej części wschodniej trybuny szara siatka została zastąpiona czarną, by uczcić Antonio Puertę, zawodnika zmarłego po meczu Sevilla-Getafe w 2007 roku.

Estadio Ramón Sanchez Pizjuan

Aktualnie trwa montaż czerwonych tarcz z trofeami zdobytymi przez Sevillę po północnej stronie stadionu. Tutaj pojawi się również uproszczony element logotypu klubu, litery SFC.

Estadio Ramón Sanchez Pizjuan

Reklama