Hiszpania: Sevilla ruszyła z instalacją „skóry” dla stadionu

źródło: własne | MK

Hiszpania: Sevilla ruszyła z instalacją „skóry” dla stadionu Aluminiowa siatka, jak ta na Narodowym, pokryje elewację Estadio Ramón Sanchez Pizjuán do końca roku. Gdyby tylko na Widzewie o takiej pomyśleli…

Reklama

Oficjalnie w piątek, a na dobre w weekend ruszyło układanie siatki elewacyjnej na Estadio Ramón Sanchez Pizjuán. Ponieważ obiekt ma być używany do organizacji meczów przez cały czas, prace idą etapowo. Pierwsza będzie trybuna północna, ale już pod koniec roku cały stadion ma wyglądać tak:

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Efekt wizualny zostanie osiągnięty dzięki bardzo gęstej siatce aluminiowej. Ma metaliczny kolor, ale w dzień będzie wydawała się biała. Nocą można będzie ją podświetlić. Zanim klub przystąpił do instalacji, żelbetowa konstrukcja stadionu została pomalowana na czarno, by stworzyć odpowiednie, jednorodne tło dla planowanej elewacji instalowanej na czarnej ramie.

To już drugi etap wizualnej przemiany „Bombonera de Nervion”. W 2015 roku Sevilla wymieniła wszystkie krzesełka na czerwone, zostawiając na trybunach jedynie biały napis Sevilla FC oraz uproszczony herb klubu.

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan

Reklama