Madryt: Atletico gotowe do pożegnania z Wandą

źródło: ElEconomista.es; autor: michał

Madryt: Atletico gotowe do pożegnania z Wandą Chiński sponsor pozbył się już udziałów w klubie, teraz czas zmienić nazwę stadionu. Dla „Atleti” oznacza to konieczność szukania nowego sponsora po niespełna jednym sezonie w dotychczasową nazwą.

Reklama

Stadium of the Year 2017Według informacji kilku dużych hiszpańskich serwisów ekonomicznych chiński gigant Wanda całkowicie wycofuje się z Atletico Madryt. Inwestor pozbył się już wszystkich udziałów w klubie (ok. 17%), które nabyła izraelska Quantum Pacific Group, obecnie posiadająca już prawie jedną trzecią akcji Atletico (32%).

Wanda wycofuje się po zaledwie trzech latach, ponieważ ma ogromne problemy finansowe. Ucieczka od Atletico to jeden z elementów strategii redukcji długów sięgających 28 mld €. Okazało się jednak, że to nie wystarczy i Wanda zniknie również z nazwy stadionu. Sponsor, według relacji El Economista, już dziś nie wywiązuje się z finansowych zobowiązań, więc im szybciej zmiana nastąpi, tym lepiej.

To bardzo rzadki przypadek zerwania umowy przed upłynięciem choćby roku gry na nowym stadionie. Człon Wanda miał zdobić Metropolitano przez dekadę.

Dla wielu kibiców to nieszczególnie zła wiadomość. Nazwa sponsorowana przez chińskiego giganta miała sporo krytyków. Oczywiście dla Atletico luka finansowa jest poważnym kłopotem, dlatego klub już rozmawia z potencjalnymi następcami Wandy.

Wanda MetrpolitanoFot: Julián Angel Muñoz Gutiérrez

Wanda MetrpolitanoFot: FernandoPascullo

Reklama